Adalet Bakanı Tunç, AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret etti:

Adalet Bakanı Tunç, AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret etti:

Adalet Bakanı Tunç, AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret etti:

HATAY - Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bütün Kabine toplantılarında ilk gündem maddesi deprem bölgesidir." dedi.

Tunç, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Hatay'da, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında Vali Mustafa Masatlı ve yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra AK Parti Hatay İl Başkanlığı'na geçen Bakan Tunç, burada partilere hitap etti.

Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Tunç, Türkiye'nin 6 Şubat'ta büyük bir acıyla karşı karşıya kaldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde şehirleri ayağa kaldırmak ve yaraları sarmak için büyük çaba gösterdiklerini vurguladı.

- "Zorlukları aşacak bir lidere sahibiz"

Şehirleri yeniden inşa etmenin gayretinde olduklarının altını çizen Tunç, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bütün Kabine toplantılarında ilk gündem maddesi deprem bölgesidir. Bütün bakanlarımız bölgeyle, Hatay'la ve diğer illerimizle ilgili olarak bugüne kadar neler yaptık, daha neler yapıyoruz, ne durumdayız; tüm Kabine toplantılarımızın ilk gündem maddesi deprem bölgesindeki çalışmalarımızdır. Bundan sonra afet riskine karşı dayanıklı şehirleri nasıl üretiriz bunun mücadelesini, planlamasını yapıyoruz."

Kahramanmaraş'ta ve Gaziantep'te de incelemelerde bulunduğunu hatırlatan Bakan Tunç, "Zorlukları aşacak bir lidere sahibiz. 21 yılda çok zorlukları aştık, çok engellemelerle karşılaştık. 21 yılda ülkemizi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Bu deprem afetindeki zorluğu da aşacak bir lidere, hükümete, kadrolara sahibiz. Hatay halkına çok teşekkür ediyoruz. Bu zorluklar içerisinde demokrasiye, sandıklara sahip çıktılar. Çadırlarda, konteynerlerde oylarını kullandılar ve Türkiye Yüzyılına destek verdiler." diye konuştu.

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Öntürk ile bir süre görüşen Bakan Tunç'a, AK Parti Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman, Kemal Karahan, Abdulkadir Özel ve Adem Yeşildal eşlik etti.
Yurt Dünya 29.07.2023 18:35:58 0

İlginizi Çekebilir

1

Adana'da elektrikli bisikletten düşen hamile kadın otobüsün altında kalarak öldü

2

Adana'da yaşlı kadının atık su kanalına düşen cep telefonunu belediye ekipleri çıkarttı

3

Burdur'da otoparkta duvara çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı

4

Kahramanmaraş'ta eşini silahla öldüren kişi intihar etti

5

Samandağ'da öğretmen ve öğrenciler sahili temizledi

6

Mersin Turizm Fuarı açıldı

7

Hatay'da tavuk çiftliği deposunda çıkan yangın söndürüldü

8

Burdur'da temsili Yörük göçü etkinliği

9

Adana'da çapa makinesine ayağı sıkışan kişiyi itfaiye kurtardı

10

Adana'da eve giren yılanı itfaiye ekipleri çıkarttı