Murat karaagac
23.11.2020 22:44:08
Bu projeden kimler nasaıl faydalanacak gereken bilgi ve donanım paylaşılarak bilgilen dirilcemiyiz

Yakup acar
24.11.2020 14:19:22
Nasıl başvuru yapabilirim

Adana'da 4 bin 900 gence ücretsiz robotik kodlama eğitimi imkanı

Adana'da 4 bin 900 gence ücretsiz robotik kodlama eğitimi imkanı

???????ADANA (AA) - Adana'da Yüregir Belediyesi tarafindan hayata geçirilecek "Bilim ve Teknoloji Tabanli Gelisim Projesi" ile 4 bin 900 çocuga ücretsiz olarak fen, teknoloji, mühendislik ve matematik destekli robotik kodlama egitimi verilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanligi tarafindan koordine edilen Sosyal Destek Programi Güdümlü Proje Destegi kapsaminda kabul edilen "Bilim ve Teknoloji Tabanli Gelisim Projesi"nin imza töreni, Çukurova Kalkinma Ajansi'nda gerçeklestirildi.

Yüregir Belediye Baskani Fatih Mehmet Kocaispir, imza töreninin ardindan yaptigi açiklamada, 18 ay sürecek projenin bütçesinin 2 milyon lira tutarinda oldugunu ve bunun 1 milyon 750 bin liralik kismini ajansin destekleyecegini söyledi.

Proje kapsaminda belediye bünyesindeki 6 Kültür Evi ve Yüregir Bilim Merkezinde robotik kodlama atölyeleri kurulacagini belirten Kocaispir, amaçlarinin 15-25 arasindaki gençlerin bilim ve teknolojik gelismeleri yakindan takip etmelerini saglamak oldugunu kaydetti.

Yüregir'in dezavantajli mahallelerin bulundugu bir ilçe oldugunu aktaran Kocaispir, "Projeyle, bu gençlerimizin özellikle diger ilçelerdeki akranlariyla bir firsat esitligini yakalamalari bakimindan bilim ve teknolojideki gelismeleri yakindan takip etmelerinin önemli oldugunu düsünüyoruz." dedi.

Kocaispir, projede Alparslan Türkes Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin yani sira Il Milli Egitim Müdürlügü ile koordineli sekilde çalisacaklarini kaydetti.

Çukurova Kalkinma Ajansi Genel Sekreteri Savas Ülger de bilim ve teknoloji odakli egitimlerin önemine dikkat çekti.

Imza töreninde Alparslan Türkes Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ile Il Milli Egitim Müdürü Veysel Durgun da hazir bulundu.


Haber Kaynak : .