Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül: "Hedefimiz şampiyonluk"

Adanaspor Kulübü Başkanı Bayram Akgül: "Hedefimiz şampiyonluk"

ADANA (AA) - TFF 1. Lig ekiplerinden Adanaspor'un kulüp baskani Bayram Akgül, "Hedefimiz sampiyonluk. Insallah istedigimiz hedef dogrultusunda bu sezonu geçirir, ligi istedigimiz yerde bitiririz." dedi.

Akgül, Türkiye Spor Yazarlari Dernegi (TSYD) Adana Subesini ziyaret edip, Baskan Kurtul Çakin ile görüstü.

Ardindan gazetecilere açiklamada bulunan Akgül, teknik ekibin raporu dogrultusunda transfer çalismalarinin devam ettigini söyledi.

Takima 1-2 oyuncu daha transfer etmeyi planladiklarini aktaran Akgül, "Insallah eksiklikleri giderecegiz. Giderince sizlerle paylasacagiz. Geçen sene saglik problemlerini çok ciddi yasadik. Bu sene kadroyu biraz genis tutuyoruz. Insallah bir daha aynisini yasamayiz." diye konustu.

Akgül, teknik direktör Fatih Akyel ile lisans sorunu nedeniyle yollari ayirdiklarini belirterek, "Fatih hoca lisans problemini çözerse ona her zaman kapimiz açik." dedi.

Akyel'in ardindan göreve getirilen teknik direktör Yunus Murat Ceylan'in futbolculuk döneminde Adanaspor ile iki sampiyonluk yasadigini animsatan Akgül, "Gençlerin önünü açmak gerekiyor diye düsünüyorum. Bu baglamda da ortak fikirlerimiz oldugu için Yunus'un iyi isler yapacagini, ileride Türk futboluna çok ciddi yerlerde hizmet edecegine inaniyorum." seklinde konustu.

Adanaspor'un geçen sezonu kötü bir yerde tamamladiginin altini çizen Akgül, sunlari kaydetti:

"Maalesef küme düstük ama pandemi nedeniyle ligden düsmenin kaldirilmasiyla ligde kaldik. Bu sene, geçen sene yaptigimiz hatalari yapmayacagimiz. Aslinda yapmamiz gereken hatalardi. Kendimizi elestirdigimiz dönemler var. Geçen sene basarisiz olduk, bunun birçok sebebi var. Bireysel anlamda konusursak yanlis olur. Hedefimiz her sene sampiyonluk. Insallah istedigimiz hedef dogrultusunda bu sezonu geçirir, ligi istedigimiz yerde bitiririz."

Ziyaret sonunda TSYD Adana Sube Baskani Çakin, Akgül'e plaket ve hediye sundu.


Haber Kaynak : aa