İlginizi Çekebilir

1

Silivri’de silahlı kavga: 4’ü ağır 10 yaralı

2

Kazada yaralanan astsubay kurtarılamadı

3

Kafa kafaya çarpıştılar, savrulan otomobil akaryakıt tankerinin altına girdi

4

Ahırda çıkan yangın, satışı tamamlanan 10 kurbanlık hayvanı telef etti

5

Otomobil dereye devrildi: 2 yaralı

6

Diyarbakır’da trafik kazası: 1 ölü, 5 yaralı

7

Ankara’da kayınbabasını bıçakla öldüren ve eşini yaralayan zanlı tutuklandı

8

Kamyona çarpan otomobil paramparça oldu: 1 ölü, 3 yaralı

9

Geri dönüşüm tesisindeki yangın kontrol altına alındı

10

AB’den aday ülke statüsü alamayan Gürcistan’da hükümet karşıtı protestolar sürüyorAilelerin kararlı direnişine 288’inci aile katıldı

Ailelerin kararlı direnişine 288’inci aile katıldı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 983. gününde devam ediyor. Muş’tan gelen yeni aile ile sayı 288 oldu.
Çocuklarının bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’da farklı kentlerden Diyarbakır’a gelen ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi 983’üncü gününde de devam ediyor. Ailelerin kutlu direnişine, 20 yaşında iken 2014 yılında İzmir’e çalışmaya giden Mahsum Güneş’ten bir daha haber alınamadığı ve iddiaya göre PKK’ya katıldığı gerekçesiyle HDP İl Binası önünde gelen baba Mirza Güneş evladını almadan çadırdan ayrılmayacağını söyledi. Güneş, “Çadıra katıldım çocuğum 8 yıldır yok aramaya geldim, eğer dağa gitmiş ise gelip teslim olsun gelemez ise sonuna kadar çadırda eylem yapacağım. Çocuğum İzmir’de çalışmaya gitmişti” dedi.