Ak Portföy'e "En Yaratıcı Sermaye Piyasası Projesi 2019" ödülü

Ak Portföy'e "En Yaratıcı Sermaye Piyasası Projesi 2019" ödülü

ISTANBUL (AA) - Ak Portföy, 5. TSPB Sermaye Piyasalari Ödülleri kapsaminda Birinci Girisim Sermayesi Yatirim Fonu Projesi ile özel ödül kategorisinde "En Yaratici Sermaye Piyasasi Projesi 2019" ödülünü aldi.

Ak Portföy'den yapilan açiklamada görüslerine yer verilen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersari, yönetim olarak yeni nesil ürün ve hizmetlerle yatirimcilarin ihtiyaçlarina yenilikçi çözümler gelistiren, etik, çevresel, sosyal ve finansal önceliklerin bilincinde ve sürdürülebilir deger yaratma odakli bir kurum olduklarini belirtti.

Ak Portföy yönetiminin, kurulusundan bu yana geçen 20 yilda yaklasik 60 milyar TL'lik bir varlik yönetimi büyüklügüne ulastigini bildiren Ersari, sunlari kaydetti:

"Portföy yönetim sektöründe liderligimizi yatirimcilarimizin beklentilerine göre sekillendirdigimiz her gün daha da güçlenen ürün gamimizla sürdürüyoruz. Ak Portföy Girisim Sermayesi Yatirim Fonu kapsaminda yenilenebilir enerji, nesnelerin interneti, teknoloji ve saglik gibi alanlardaki ihracat odakli ve yenilikçi sirketlere yatirimlarimizi sürdürerek yatirimcilarimizin büyüme potansiyeli oldukça yüksek olan bu sirketlere yatirim yapmalarina imkan sagliyoruz. Bu yapi içerisinde, yatirim yapilan sirketlerin de sermaye piyasalari ile tanismasini saglayarak kurumsallasma süreçlerine destek veriyor ve Türkiye sermaye piyasalarinin derinlesmesine önemli bir katki sagliyoruz. Bu çalismalarimizin çok kiymetli bir yansimasi olan bu ödül bizim için gurur verici, emegi geçen tüm arkadaslarimi kutluyorum."


Haber Kaynak : aa