Akbank, Dijital Ödeme Garantisi ile tüm firmaların yanında

Akbank, Dijital Ödeme Garantisi ile tüm firmaların yanında

ISTANBUL (AA) - Akbank, firmalarin islerini kolaylastirmak, hem alici hem de satici sirketlerin ticaret hayatini düzenleyecek ve canlandiracak "Dijital Ödeme Garantisi" hizmetini kullanima sundu.

Akbank'in açiklamasina göre, hem alici hem satici firmalarin ticaret hayatini düzenleyecek ve canlandiracak "Dijital Ödeme Garantisi" hizmetiyle satis yapan firmalar vadeli çek veya senet almak zorunda kalmiyor, tahsilatlarini Akbank güvencesiyle gerçeklestiriyor. Iskonto yaparak vadesinden önce tahsilat yapabilen firmalar alacaklarini üçüncü kisiye devredebiliyor.

Diger taraftan Dijital Ödeme Garantisi ile satin alma yapanlar ise ödeme garantisi kredisiyle finansman saglarken limitinin kontrolünü kendisi yönetebiliyor. Tüm bunlar subeye ugramadan Akbank Internet üzerinden kolayca yapilabiliyor.

Açiklamada konuya iliskin görüsleri yer alan Akbank Perakende Bankacilik Genel Müdür Yardimcisi Bülent Oguz, bu hizmetin "müsterinin ihtiyacinin oldugu yerde olma" vizyonlarinin bir parçasi oldugunu bildirdi.

Ticari hayattaki en büyük sorunun; "zamaninda tahsilat yapamama endisesi" oldugunu belirten Oguz, "Bu noktada firmalarin islerini kolaylastiracak Dijital Ödeme Garantisi güvencesiyle onlarin yanlarindayiz. Ödeme ve tahsilat garantisi sunan yepyeni bir ileri vadeli ödeme emri hizmete sunmaktan mutluluk duyuyoruz." degerlendirmesinde bulundu.Haber Kaynak : aa