İlginizi Çekebilir

1

“Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı” Ankara’da öğrencilerle buluştu

2

Mersin’in yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oluyor

3

Kartal Belediyesi kar yağışında sokak hayvanlarını unutmadı

4

Güneydoğu Anadolu’da en fazla ihracat hububat ve bakliyat sektöründe

5

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Elazığ depreminin simgesi ’Yüsra Bebek’ ile görüştü

6

Mersin itfaiyesi 2021’de 12 bin 864 olaya müdahale etti

7

Samsun’a 1,5 günde 62,7 kilo yağış düştü

8

Diyarbakır-Siverek karayolunda mahsur kalan 49 araç kurtarıldı

9

Erzincan’da olabilecek afetlere karşı 24 saat mesai

10

Çekmeköy Belediyesi’nin pankartıyla kayarak karın keyfini çıkardılarAlmanya Düren Müzesi’nden oyuncaklar Ereğli’ye geliyor

Almanya Düren Müzesi’nden oyuncaklar Ereğli’ye geliyor

Almanya Stadt Düren Oyuncak Müzesi, kendi koleksiyonunda yer alan 1920 ve 1950’li yıllara ait oyuncaklardan bir bölümünü Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’ne armağan edecek.
Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin koleksiyonu giderek büyüyor. Oyuncak Evi’ne çok sayıda oyuncak bağışı yapılırken, bu kez Kardeş Belediye Almanya-Düren’in Oyuncak Müzesi’nden bir grup oyuncak yola çıktı.
Almanya Stadt Düren Oyuncak Müzesi, kendi koleksiyonunda yer alan 1920 ve 1950’li yıllara ait oyuncaklardan bir bölümünü Ereğli’deki Oyuncak Evi’ne armağan ediyor. Belediye Başkanı Frank Peter Ullrich, Yeşiller Partisi Belediye Meclis Üyesi Nermin Ermiş, Türkan Mark, Rudi Mark, Sabine Kieven ve Holger Hilger oyuncaklarla birlikte çektikleri fotoğrafı paylaşarak Ereğli’ye selamlarını gönderdiler. Sabine Kieven, kendi koleksiyonundaki bir bölüm oyuncağı da Kdz. Ereğli Oyuncak Evi’ne gönderiyor.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, oyuncak bağışı için teşekkür ederek “Bu oyuncakları müzemizde sergileyerek Ereğli halkının görmesini sağlayacağız. Kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. Biz de Ereğli’de geçmişte oynanan oyuncaklardan örnekler toplayarak kardeş belediyemizin Oyuncak Müzesi’ne göndereceğiz. Oyuncaklar kültürel mirasımızın en önemli parçaları ve kültür elçileri” dedi.