AMANOSLAR'DA PKK'YA AİT, TOPRAĞA GÖMÜLÜ MÜHİMMAT BULUNDU

Osmaniye'de, Amanos Dağı eteklerinde güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlar sırasında, PKK'lı teröristlerce kullandığı değerlendirilen, toprağa gömülü vaziyette 1'i büyük, 5'i piknik olmak üzere 6 tüp ve çok miktarda muhtelif gıda, yaşam malzemesi ve mühimmat ele geçirildi.
Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timleri, Terörle Mücadele Harekâtı kapsamında Amanoslar Dağları bölgesinde ki çalışmalarını aralıksız ve kararlılıkla sürdürüyor. Bu kapsamda, bölgede icra edilen operasyonda, bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı tespit edilen bir noktadaki sığınaklarda, toprağa gömülü vaziyette, 6 adet piknik ve mutfak tüpü ile birlikte çok miktarda yaşam malzemesi ve mühimmat ele geçirildi.
Delil niteliği taşıyan ve üzerinde iz bulunduğu değerlendirilen malzemelerin bazıları, olay yeri inceleme timi tarafından Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nda incelenmek üzere korumaya alındı. Taşınması ve bulundurulması sakıncalı malzemeler ise savcının talimatıyla yerinde imha edildi.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE