Mihriban
29.05.2020 13:42:13
Bilip bilmeden haber yayinliyorsunuz. Bir de basın olacaksiniz. BİLGİLENDİRME SOSYAL MEDYADAN ÇEŞİTLİ YORUMLARDA MAĞDUR OLDUĞUNU ÖNE SÜREN VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE ÇKS BELGESİ OLAN ÇİFÇİLERİMİZ GÜNÜ BİRLİK YADA BİR KAÇ GÜN GELEREK İŞLERİNİ YAPABİLİRLER AYRICA ÇKS BELGESİ OLMAYANLAR İÇİN MUHTARLARIMIZDAN ALACAKLARI BELGE İLE (muhtarımızın whatsapp’a göndermesi yeterli ) GELEBİLİRLER ANCAK 65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDIR. 14 GÜNLÜK TAAHÜT VALİLİK KARARIDIR (İl umumi hıfzıssıhha 39 kararı incelene bilir)

İsmail başdoğan
29.05.2020 14:44:10
Ne yapacakti andırına virusmu dolduracaktı gerekeni yapiyor

Ferhat yücesoy
29.05.2020 19:07:10
Kaymakam bey doğru olanı yapıyor.sonuna kadar yanindayiz

Nrzir ygt
29.05.2020 21:37:31
Kaymakam beyi sonuna kadar desyekliyorum.Allah razı olsun. Dunyada Andırin dan güzel bir yer yok.Sizinki gazetecilik degil.YALAN ve MESNETSIZ haberdir.

ANDIRIN KAYMAKAMI DÜNDAR'DAN HÜKÜMETE MUHALEFET GİBİ KARAR

Tüm Türkiye'de normalleşme sürecine girerken Andırın Kaymakamı Emre Dündar, ilçeye girişlerde 14 gün karantina şartında ısrar etmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra yaylalara giden yollar ise toprak ve büyük kayalıklarla kapatılıyor. Andırın Kaymakamı Dündar'dan Hükümete Muhalefet Gibi Karar.

KAHRAMANMARAŞ'IN HİÇ BİR YERİNDE BU UYGULAMA YOK

Öte yandan Andırın yetkilileri "bu bizim değil Maraş'ın kararı tüm Maraş'ta böyle" şeklinde sorumluluğu Kahramanmaraş valiliğine atsada Kahramanmaraş'a girişlerde böyle bir uygulama yok

SADECE KADİRLİ GİRİŞİNE HAS UYGULAMA

Kahramanmaraş'a hangi yönden giriş yaparsanız yapın kolluk kuvvetleri durdurup 14 kalacaksınız taahhütnameyi imzala demiyor. Bu durum sadece Kadirli'den girişlere has bir durum

BİR ÇOK İNSAN VE YAYLACILAR MAĞDUR

Tarihi ve kültürel olarak iç içe girmiş Kadirli ve Andırın ilçesi bu uygulamayı hak etmiyor. Keza Kadirli'de yaşayan nüfusun oldukça önemli bir kesimi Andırınlı. Yine Kadirli insanı yayla olarak Andırın ilçesi sınırında kalmış yaylalara göç ediyor. Andırın ilçesi yetkililerine bu yanlış karardan bir an önce dönmelerini ve insan odaklı çözümler üretmelerini bekliyoruz.