İlginizi Çekebilir

1

Evlat nöbetindeki babadan dağdaki oğluna "Teslim ol" çağrısı

2

Yıldırım Belediyesi şehit annelerini unutmadı

3

Ramazan’ın bereketini dört bir yanı taşıyorlar

4

Solhan’da ihtiyaç sahiplerine eşya desteği

5

Osmangazi’den çocuklara bayram hediyesi

6

Leylek ailesi, Zeliha teyzeye 15 yıldır komşuluk yapıyor

7

Başkan Ataç’tan Anneler Günü mesajı

8

Sanatta yeni dönem: Kripto Sanat NFT

9

Konya’da sokak hayvanları tam kapanmada emin ellerde

10

Bakan Soylu: “Teröristlerin inlerine girdik”Ankara’da bir apartmanın cephesinin tamamına duvar resmi yapıldı: "Çiçekli Kız"

Ankara’da bir apartmanın cephesinin tamamına duvar resmi yapıldı: "Çiçekli Kız"

Ankara’nın Çankaya ilçesinde, İpek Apartmanı’nın bir cephesinin tamamı, Meksikalı Kathrina Rupit’in maharetleriyle boyanarak duvar resmi haline getirildi. Rupit ortaya çıkardığı şaheserine “Çiçekli Kız” adını verdi.
Ankara’nın Çankaya ilçesinde Güvenlik caddesi ve Alaçam Sokak kesişimi İpek Apartmanı’nın bir cephesinin tamamı Meksikalı sanatçı Kathrina Rupit tarafından 5 günde boyandı. Rupit’in boyadığı orijinal adıyla “Blossom” Türkçe adıyla “Çiçekli Kız”, görenleri kendine hayran bıraktı.
Meksika ve Türk motiflerinin birleştiği bu duvar resminin açılış töreninde Meksika’nın Ankara Büyükelçisi Jose Luis ve Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner sanatın ve sanatçının önemini ele alan birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Büyükelçi Luis ve Başkan Yardımcısı Güner tarafından Kathrina Rupit’e çıkardığı işe saygı nişanesi olarak hediyeler takdim edildi.