İlginizi Çekebilir

1

Verimiyle yüz güldüren Isparta elması 10 ülkeye ihraç ediliyor

2

Sahura kalkmadan oruç tutmak bağışıklık sistemini savunmasız bırakabilir

3

Red Bull'dan "Şehre İzini Bırak" projesi

4

Yıldızlar Yatırım, TSE Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi ile güvenirliğini tescilledi

5

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt'tan Ekonomik Değerlendirme

6

Avis, "Yılın Yükselen Araç Kiralama Markası" seçildi

7

Türk firmasının Kovid-19'a karşı ürettiği "hijyen tüneli" yurt dışında talep görüyor

8

Türkiye Belediyeler Birliği ile Ankara Üniversitesi'nden "yerel" iş birliği

9

Siyasetçi Aldudak: "Türkiye’nin elini güçlendirecek olan Montrö Antlaşmasıdır"

10

Uzmanından "Temizlenmemiş tükürük bezi taşları enfeksiyona yol açabilir" uyarısıAntalya OSB Başkanı Ali Bahar, üretim ve hizmet sektörü çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesini talep etti

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, üretim ve hizmet sektörü çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesini talep etti

ANTALYA (AA) - Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, üretim ve hizmet sektörü çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesini isteyerek bunun ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacağını belirtti.

Bahar, yaptığı yazılı açıklamada, aşılamanın mart sonuna kadar tamamlanmasıyla salgının önlenmesinde, normalleşme sürecinin hızlanmasında önemli mesafeler alınacağını ifade etti.

Üretim ve hizmet sektörlerinde yüz binlerce kişiye istihdam sağlandığına dikkati çeken Bahar, "Turizm tesislerinde, sanayi kuruluşlarında kalabalık insan grupları işin doğası gereği bir arada bulunmak ve birbirleri ile etkileşimde bulunarak çalışmak durumunda. Dolayısıyla da bulaşa açıktırlar. Bu iki sektör çalışanlarına aşılamada öncelik tanınması ve özellikle Antalya gibi turizm bölgelerinde aşılamanın mart sonuna kadar tamamlanması, ekonomik kalkınma için çok önemli katkı sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bahar, hizmet ile üretim sektörünün Antalya ekonomisinin temelini oluşturduğunu vurguladı.

Aşılamada, bu iki sektör çalışanlarına öncelik tanınmasının pozitif vaka sayılarında ciddi düşüşler yaşanmasını, dolayısıyla da sorunsuz bir turizm sezonu geçirilmesini sağlayacağını belirten Bahar, "Sektör çalışanları mart ayı sonuna kadar aşılanır ve bu durum uluslararası arenada kapsamlı bir tanıtım atağı ile birleştirilirse, turizmde ve üretimde hedeflenen rakamların çok üstünde performans sergilenebilir. Antalya 2021 yılında yeni bir başarı hikayesine imza atabilir." ifadelerini kullandı.

Sektör çalışanlarından, aşılamaya pozitif yaklaşmalarını isteyen Bahar, şunları kaydetti:

"Aşı olma kararı salgın gibi olağanüstü durumlarda bireysel bir karar ve eylem olmanın yanı sıra toplum sağlığı ve düzeni için bir gerekliliktir. Bu süreçte yapılacak aşılama kişiyi korumak için değil ailenizi, sevdiklerimizi, toplumu, ülkemizi, ekonomimizi, yani geleceğimizi güvence altına almak için yapılacaktır. Aşılanmak yerine hastalığı geçirmeyi seçmenin, geri dönüşü olmayan, çok ağır bedelleri olabilir. Dolayısıyla tek çare aşıdır, bilimdir."