İlginizi Çekebilir

1

Şehit evladının mezarına Jandarma götürdü

2

Pazara yürüyerek gidin çağrısı

3

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Çilimli’de bayramlaştı

4

"Türkiye’deki hane halkı büyüklüğü 2020 yılında 3,30 kişiye düştü"

5

Çekmeköy’de ‘İsrail’e lanet Filistin’e destek’ konvoyu

6

Bakan Dönmez: “2021’in ilk çeyreğinde maden üretimi yüzde 41 artışla 306 milyon tonu aştı”

7

Otomobilinin lastiği patlayan sürücünün imdadına polis ekipleri yetişti

8

Kaymakam Avcı’dan şehit ailelerine ziyaret

9

Başkan, önlük giyip Sevgi Evleri’ndeki çocuklar için mutfakta tatlı yaptı

10

TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ’da Hayrabolu yolu şantiyesini incelediArdahan’daki işten çıkartılan işçiler için Bakan Soylu devrede

Ardahan’daki işten çıkartılan işçiler için Bakan Soylu devrede

Türk-İş Konfederasyonu Genel Mali Sekreteri ve Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Ardahan’da işten çıkarılan 57 işçiyle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman soylu ile görüşme yaptığını ve sorunun çözüleceği müjdesini verdi.
Halil Efendi Mahallesindeki İl Özel İdaresi Destek Hizmet sahasında işten çıkarılan 57 işçi ile bir araya gelen Ağar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere ilgililerle görüşmeler yaptıklarını ve işçilerin işlerine yeniden dönmeleri için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.
Ağar, "Elbetteki çalışma hayatında bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. Ve sıkıntılarımız sürekli devam etmekte. Ardahan’da da çok önemli sıkıntının bir tanesini yaşamaktayız. Bununla ilgili gelişmeleri kısaca sizinle paylaşmak için geldim. Sizleri yalnız bırakmamak, sizlerin bir sahibinizin olduğunu his ettirmek ve sizlerin yanında olmak için buradayız. Önemli olan bu sıkıntıları müzakerelerle çözmektir. Aksi halde her iki tarafı da sıkıntıya sokacak durumlar yaşanabilir. Biz yıllardan beri çalışma arkadaşlarımızın, sendika üyelerimiz ile Türk-İş üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Zaman zaman tatlı sertleşmemiz olabiliyor ama işin sonuca varmak kadar güzel bir şeyin olmadığını da görüyoruz" dedi.
Özel idarelerde ödenek sıkıntısının yaşandığını öne süren Ağar, Özle idare teşkilatını hiç birimiz yok sayamayız. Hatta bu teşkilatı güçlendirmemiz lazım dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bizzat görüştüğünü anlatan Ağar, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu işten çıkartılmalarla ilgili bizzat arayarak arkadaşlarımız rahat olsunlar, bir sıkıntı yok, hiç kimseye alet olmasınlar biz meseleyi çözeceğiz. İçişleri bakanımız konuya duyarlı davrandığı için kendisine sizin adınıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra çözmemiz gereken tek konu özel idare bütçesini güçlendirmektir” şeklinde konuştu.
Ağar son olarak, işçilerle birlikte olarak sorunlarına çare olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.