İlginizi Çekebilir

1

Bakan Kurum, Şahinbey 3 Katlı Köprülü Kavşak projesinin temelini attı

2

Kuşadası Belediyesi Balsak’ı son yolculuğuna uğurladı

3

“Samsun Kadın Emeği Festivali” başladı

4

Zeytinburnu sahilinde mazot kirliliği havadan görüntülendi

5

Karaman’da Yaşar Bilgin Parkı yeniliyor

6

AK Parti Muş Milletvekili Şimşek Malazgirt’te

7

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi

8

5 bin nüfuslu ilçede TOKİ’ye 3 bin ön başvuru yapıldı

9

Rusya’ya uygulanan yaptırımlar Soçi Havaalanı’nda yoğunluk oluşturdu

10

Ahlatcı Holding’in istihdam garantili yazılım kursuna rekor başvuru

Arsa geliri ile ilçeye yatırım yapılacak

Arsa geliri ile ilçeye yatırım yapılacak

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, mülkiyeti belediyeye ait arsalarının satışından 12 milyon 924 bin Türk lirası gelir elde edildi.
Yahşihan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, mülkiyeti belediyeye ait 26 adet arsanın 25’ini 2886 sayılı yasanın 35/a maddesi gereğince kapalı teklif usulü ile artırma yapılmak suretiyle satışının gerçekleştirildiği bildirildi. Arsa satışları sonrası elde edilen gelir Yahşihan ilçesine yatırım olarak döneceği aktarıldı.
Açıklamada, "Yahşihan Belediyesi ilçenin çeşitli yerlerinde mülkiyeti belediyeye ait 26 adet arsanın satışı için ihaleye çıkmıştı. Yapılan ihale sonucunda 25 arsanın satışı yapılırken 1 arsaya ise talipli çıkmadı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın başkanlığında encümen huzurunda yapılan arsa satışları 2886 sayılı yasanın 35/a maddesi gereğince Kapalı Teklif Usulü ile artırma yapılmak suretiyle gerçekleşti. Arsa satış ihalesi Yahşihan Belediyesinde 2 gün boyunca devam etti. Mülkiyeti belediyeye ait 26 adet arsanın 25’inin satışı gerçekleşirken, toplamda 12 milyon 924 bin 500 lira gelir elde edildi. İhalede en düşük arsa 16 bin 500 TL’den satılırken, en yüksek arsa ise 3 Milyon liradan alıcı buldu" denildi.


Anahtar Kelimeler: geliri ilçeye yatırım yapılacak