Atatürk'ü 100 yıl önce Pozantı'ya getiren buharlı kara tren yeninden Pozantı'da

Atatürk'ü 100 yıl önce Pozantı'ya getiren buharlı kara tren yeninden Pozantı'da

ADANA (AA) - 100 yil önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Pozanti’ya getiren buharli kara tren, "Atatürk’ün Pozanti’ya gelisi ve Pozanti Kongresi’nin 100. Yil Yönümü Etkinlikleri" için ilçeye getirildi.

Buharli kara tren, TBMM Baskani Prof. Dr. Mustafa Sentop’un katilimiyla 5 Agustos Çarsamba, gerçeklesecek olan "Atatürk’ün Pozanti’ya gelisi ve Pozanti Kongresi’nin 100. Yil dönümü" etkinlikleri kapsaminda Izmir'den Pozanti Gari'na getirildi.

Çok sayida fotograf sanatçisi ve vatandas, Mustafa Kemal Atatürk'ü Pozanti'ya getiren buharli kara treni gömek için çevre il ve ilçelerden Pozanti Gari'na akin etti.

Pozanti tren istasyonuna gelen fotografçilar, kara trenin çalisip buhar çikarmasini dört gözle bekledi. 100 yil önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Pozanti'ya getirir gibi canlandirma yapan tren, buharini ilçe semalarina birakti.

Pozanti Belediye Baskani Mustafa Akçay, sosyal medya hesabindan yaptigi paylasimda, "Olmaz denilen birçok isi basardigimiz Pozanti’da, simdi de gelmez denen Kara Treni 5 Agustos Pozanti Kongresi’nin 100. Yili Etkinlikleri için Izmir’den Pozanti’ya getirmekte bize nasip oldu çok sükür. Pozanti’nin degerini ortaya koyacak projelerimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandi.

Ultra Maratoncu Akin Yeniceli de etkinlikler kapsaminda geldigi ilçede, buharli kara tren önünde Belediye Baskani Mustafa Akçay ile fotograf çektirdi.

Haber Kaynak : aa