Aytemiz, "Karavancı Dostu" projesini başlattı

Aytemiz, "Karavancı Dostu" projesini başlattı

ISTANBUL (AA) - Aytemiz, alternatif tatilin yükselen degeri karavanlara özel farkli hizmetler sunacagi "Karavanci Dostu" projesi baslatti.

Aytemiz Petrol'den yapilan açiklamaya göre, sirket, sektörde fark olusturan hizmetlerine bu kez de karavan kullanicilariyla devam ediyor.

Trafikteki tüm araçlar ve kullanicilari için onlara özel hizmetler sunmayi hedefleyen Aytemiz, karavan kullanicilarina da fayda saglayacak çesitli hizmetler gelistirecek.

Aytemiz Karavan Dostu projesinin ilk asamasi olarak, Türkiye'de karavancilari temsil eden en etkili kurumlarin basinda olan Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile önemli bir anlasmaya imza atti. Anlasma kapsaminda Aytemiz Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu üyesi karavancilara avantajli yakit saglayacak.

Açiklamada görüslerine yer verilen Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlik, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu ile Türkiye'deki kamp ve karavan turizminin gelisimi konusunda etkin rol oynamayi hedeflediklerini bildirdi. Projede, konuyla ilgili en yetkin kurum ve kuruluslarla birlikte yol almayi çok önemsediklerini vurgulayan Varlik, bu kapsamda, federasyonla yaptiklari anlasmanin proje için bir baslangiç noktasi oldugunu aktardi.

Varlik, proje çerçevesinde federasyon üyelerine yakit alimlarinda avantaj sagladiklarini, istasyonlarda da karavan kullanicilarinin ihtiyaç duyabilecekleri ürünleri bulundurmaya çalisacaklarini kaydederek su açiklamalarda bulundu:

"Ileriki dönemlerde, yollari karavanla kesisen diger özel sektör kuruluslarinin, Kültür ve Turizm Bakanligi ile büyük sehir belediyeleri gibi tüm kamu kurumlarinin destegini de alabilmek için federasyonumuzla çaba sarf edecegiz. Bugün Avrupa'da yaklasik 6 milyon karavanin yollarda oldugunu bilerek uzun dönemde, Türkiye ekonomisinin gelecegine katki saglayacagini düsündügümüz bu alternatif turizmin, hak ettigi ilgiyi görmesini ve yollarimizdaki karavanlarin sayisinin artmasini hedefliyoruz."


- "Projelerin gelistirilmesinin karavan turizmini artiracagina inaniyoruz"


Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Kavusturan ise, Türkiye'de karavan tatilinin, özellikle mayis-eylül döneminde, agirlikli olarak Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Iç Anadolu bölgelerinde ragbet gördügünü bildirdi.

Ancak diger dönemlerde de kültür turlari yapan bazi tatilcilerin, güney sahilleri ve Güneydogu'ya da karavan seyahati gerçeklestirdigini anlatan Kavusturan, su bilgileri verdi.

"Avrupa'da 25 bin kamp alani varken bu güzel ülkemizde uluslararasi standartlarda az sayida kamp alaninin bulunmasi, daha önümüzde gidilecek uzun bir yolun oldugunu gösteriyor. Bu ve buna benzer projelerle karavan kullaniminin siklikla gündeme gelmesi ve kamp alanlarinin standartlarinin yükseltilmesi ile birlikte ulusal ve uluslararasi kamp ve karavan turizmi katilimci sayilarinin da hizla artacagina inaniyoruz."


Haber Kaynak : aa