İlginizi Çekebilir

1

Balıkesir, e twinning projesi ile dünyaya açılıyor

2

Başkan Oktay’ın Ramazan Bayramı mesajı

3

Aydın Valisi Aksoy’un Ramazan Bayramı mesajı

4

İsrail’e lanet, Filistin’e destek

5

Şanlıurfa’daki bilboardlardan Kudüs’e destek

6

Siverek’te İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları protesto edildi

7

Yalova Belediyesi engelli bireylerin yanında

8

Bursa’da vatandaşlar Filistin’e destek için yürüdü

9

Elazığlılar, Mescid-i Aksa için duada buluştu

10

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Demirci, İsrail protestosunu eleştirdiAzerbaycan-Türkiye ortak askeri tatbikatları zırhlı birliklerle devam ediyor

Azerbaycan-Türkiye ortak askeri tatbikatları zırhlı birliklerle devam ediyor

Türkiye ve Azerbaycan’ın gerçekleştirdiği geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatlar zırhlı birliklerin katılımıyla devam ediyor.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan-Türkiye geniş kapsamlı ortak askeri tatbikatları tank ve zırhlı araçların katılımıyla devam ediyor. Tatbikat alanına toplanan tanklı ve zırhlı birliklerin koordineli bir şekilde hareket ettiği gözlemlendi. Savaşa hazır hale getirilen zırhlı araç birimleri, senaryoya göre belirlenen hedeflere doğru hareket ederek verilen görevleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdi.

Azerbaycan-Türkiye ortak askeri tatbikatları
Azerbaycan ve Türkiye’nin hava ve kara kuvvetleri katıldığı ortak tatbikatta, iki ülkenin askerleri, zırhlı araçları, topçu birlikleri, askeri uçakları ve hava savunma sistemleri yer alıyor. Hava kuvvetlerinin tatbikatı Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah’ta sürdürülecek ve 10 Ağustos’ta sona erecek. Kara kuvvetlerinin tatbikatı ise Bakü ve Nahçıvan’da 5 Ağustos’a kadar devam edecek.