Azerbaycan'a destek için 15 metre derinliğe dalarak iki ülkenin bayrağını astılar

Azerbaycan'a destek için 15 metre derinliğe dalarak iki ülkenin bayrağını astılar

ANTALYA (AA) - Antalya'da, Kas Kaymakami Saban Arda Yazici, Azerbaycan'a destek için denizin metrelerce altina dalarak, tank batigina Azerbaycan ve Türk bayragi asti.

Yazici, Azerbaycan'in 18 Ekim Bagimsizlik Günü dolayisiyla Kas Güvercin Adasi yakinlarinda 15 metre derinlikte bulunan tank batigina dalis gerçeklestirdi.

2017 yilinda batirilan 1960 model 45 tonluk tanka Türkiye ve Azerbaycan bayragi asan Yazici, AA muhabirine, dalis etkinligini kardes ülkeye destek için yaptiklarini söyledi.

Kas'in Türkiye'deki en iyi dalis noktalarini bünyesinde barindirdigini anlatan Yazici, 18 dalis merkeziyle ülke dalis turizminin göz bebegi konumuna sahip oldugunu belirtti.

Ilçede dalis sporunun yayginlastirilmasi ve dünyaya daha genis boyutta tanitilmasi için çesitli etkinlikler yürüttüklerini dile getiren Yazici, "Bugün bu dalis etkinligini ilçemizin gençleriyle kardes ülke Azerbaycan'in 18 Ekim Bagimsizlik Günü" için gerçeklestirdik. Etkinligin gerçeklestirilmesinde emegi bulunanlara tesekkür ediyorum." dedi.


Haber Kaynak : aa