BAHÇEŞEHİR KOLEJİ TANITILDI

Bahçeşehir Koleji yönetimi İskenderun Ramada otelinde  basın mensubları ile buulşarak okulun gelecekti çalışmalarını anlalttı.Bahçeşehir Koleji’nin Özel İKEM Koleji yerleşkesine taşınmasına yönelik yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için düzenlenen toplantıya, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Genel Müdür Yardımcısı Özlem Aslan, İskenderun kurucu temsilcileri Atila Karakayalı ve Osman Zeki Özger ile Kadircan Karakayalı katıldı.

Kurucu Temsilci Osman Zeki Özger de, Yaptığı konuşmada şunları Söyledi” Bankacı olmadan önce eğitimcilik yaptığını dile getirerek “Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her yerine ulaştırmak” hedefiyle Türkiye genelinde eğitim yatırımları yapan Bahçeşehir eğitimi Türkiye’nin her yerine ulaştırmak” hedefiyle Türkiye genelinde eğitim yatırımları yapan Bahçeşehir Koleji, mevcut kampüslerini de yeni kademeler açarak ve fiziksel olanaklarını geliştirerek desteklemeye devam ediyor. 7 yıl önce açılan Bahçeşehir Koleji İskenderun Kampüsü de bu amaçla yeni eğitim öğretim yılında Lise öğrencilerini de kabul edecek. 2020-2021 eğitim öğretim yılına İskenderun’daki yeni kampüs binasında devam edecek olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, kurum olarak bir dünya okulu olma sorumluluğu içerisinde Türkiye’nin birçok noktasında kurdukları okullarda geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeye çalıştıklarının altını çizdi.

Bahçeşehir Koleji Kurucu Temsilcisi Atila Karakayalı ise, İskenderun Kampüsünün 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla eğitim öğretime, 1989 yılında İskenderun’da kurulmuş ve kuruluşundan bu yana sayısız öğrenci yetiştirerek bölge eğitim ve öğretimine büyük hizmetler vermiş olan İkem Kolejinin binasında Bahçeşehir Koleji İskenderun Kampüsü adı altında devam edeceğini açıkladı.

Haber-Adil COŞKUNER - ERZİN