Uğur soylu
3.12.2020 00:03:46
Belediyemiz öncelikle kendi engeliyle uğraşsın. 81 vilayetin en az 25 ini gezdim Osmaniye kadar rezilini görmedim. Hangi engelli evinden çıkıp bir sokak öteye güvenli bir şekilde gidebilir soruyorum size? Ben bebeğmizi bebek arabasına koyup en merkezi yerde arabayı elime süremedim ne doğru düzgün bir kaldırım var ne rampa var? Çoğu yerde kaldırım bile yok. Üstelik kaldırımlar ot pislik izmarit ve çöp içinde. birde mutlu şehir diye sloganımız var. Açık bakın Osmaniye mutluluk sıralamasında son sıralarda. Mutlu şehir demekle mutlu olunmuyor maalesef...

BAŞKAN KADİR KARA’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Kadir Kara; “Güçlü Osmaniye, güçlü Osmaniyeli ve güçlü bir Türkiye için tüm engelleri birlikte aşacağız.

Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri bütün toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Hemşerilerimizin sosyal, kültürel her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak zemini oluşturmak bizim görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu zeminde engelsiz bir yaşam için birlik beraberlik içerisinde dertlere çare olmak ve engelli kardeşlerimizin gönüllerine dokunmak için çaba sarf ediyoruz.

Siz değerli hemşerilerime şunu ifade etmek istiyorum ki; Allah’ın izni ve inayetiyle birlikte yaşadığımız şehrimizi yakın bir gelecekte engelsiz, huzur ve refah seviyesi yüksek bir şehir haline getirecek, bunu Osmaniye olarak hep birlikte başaracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler gününde engelli kardeşlerimize yönelik toplumsal bilincin daha da artmasını diliyor ve onların daima yanlarında olduğumu ifade ediyorum.” İfadelerini kullandı.