İlginizi Çekebilir

1

Arnavutköy’de Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu

2

Sultangazi’de kurbanlıklar yarıştı, birinciye tam altın hediye edildi

3

Bakan Kurum, sular altında kalan tarım arazilerini inceledi

4

Ankara’da İbrahim Tatlıses konseri

5

Genç modacı başarıdan başarıya koşuyor

6

Kars Hayvan Pazarı’nın gözdesi 800 kiloluk Paşa

7

Milletvekili Karaman’dan İliç’teki altın madeniyle ilgili açıklama

8

Ortaca’da Kabotaj Bayramı kutlandı

9

Sarıgül: "NATO’da iktidar ’başarılı olduk’ diye davul zurna çalmasın, muhalefette partileri de ’iktidar başarısız oldu’ diye sevinmesin"

10

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Çanakkale’de nikah şahidi olduBilecik’te çay ocağı, kahvehane ve kafeteryalara yönelik denetim

Bilecik’te çay ocağı, kahvehane ve kafeteryalara yönelik denetim

Bilecik Belediyesi zabıta ekibi tarafından kent genelinde faaliyet göstren çay ocağı, kahvehane ve kafeteryaları denetlendi.
Zabıta Müdürlüğü bağlı denetleme ekibi il genelinde faaliyet gösteren 150 çay ocağı, kahvehane ve kafeteryalara yönelik denetim yaptı. Yapılan denetlemelerde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarıyla ilgili mevzuata uyulup uyulmadığı denetlenerek, hijyen ve temizlik kontrolleri yapılıyor. Çay servisinde kullanılan bardak ve malzemelerin temiz tutulmasıyla ilgili ikazlarda bulunulurken, eksiklikleri görülen iş yerlerine tebligatlar yapılarak süre bitiminde tekrar kontrollerde bulunulacak.
İşletme sahiplerine başta iş yerlerinin taşıması gereken asgari teknik ve hijyenik kurallar olmak üzere personel hijyeni, işletme içi ve dışı ile ilgili yasal mevzuatlar hakkında bilgilendirmeler de yapan belediye ekiplerinin, rutin denetimlerinin devam edeceği bildirilirken yapılan denetimlerin esnafın da, tüketicilerin de yararına olduğunu belirten Zabıta Müdürü Sali Yılmaz, "Vatandaşlarımızın sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almasını sağlayan bu denetimler, esnafımızın daha kaliteli hizmet üretmesine de katkı sağlıyor" dedi.
Öte yandan ruhsatsız çalıştığı tespit edilen bir işletmeye tutanak tutuldu.