BİNGÖL'DEN GELEN ÖĞRENCİLERDEN VALİ COŞKUN'A ZİYARET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Bingöl'den Osmaniye'ye gelen 40 öğrenci, Vali Ömer Faruk Coşkun'u ziyaret etti. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleşen kabulde Vali Ömer Faruk Coşkun öğrencilerle sohbet etti.
Osmaniye Gençlik Merkezi Müdürü Bayram Bozyel proje hakkında detaylı bilgi vererek, "İçişleri Bakanlığı tarafından "180 Günlük Eylem Planı" kapsamında hazırlanan Strateji Geliştirme Başkanlığınca gerçekleştirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" Ağustos 2017’de hayata geçirilmiş, 22 Eylül'de Tunceli-Afyonkarahisar buluşması ile başlamıştır. Proje ile Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizdeki 21 İl'den 15 yaş ve altı 50 bin öğrenciye ülkemizin farklı şehirleri ziyaret ettirilerek iller arası kardeşlik köprüsü kurulması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi, ortak kültürel değerlerin paylaşılması, milli ve manevi kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, çocuklarımız arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, çocuklarımızın terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması hedeflenmiştir."dedi. Doğu ve Güneydoğu illerinin yanı sıra ülkenin Batı, Kuzey ve Güney Bölgelerinde yaşayan gençlerin de karşılıklı değişimleri şeklinde proje kapsamının genişletildiğini de kaydeden Bozyel, "Proje kapsamında 8-11 Mart 2019 tarihinde ilimiz Düziçi ilçesinden Düziçi İstiklal İmam Hatip Ortaokulundan 40 genç Bursa ilini, 14-17 Haziran 2019 tarihinde Bingöl iline Toprakkale Dağıstan Ortaokulundan 14 ve Toprakkale İmam Hatip Ortaokulundan 15 toplam 29 genç Bingöl ilini ziyaret etmişlerdir. 4-7 Ekim 2019 tarihleri arasında ise Bingöl İlinden 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulundan 40 gencimizi ilimizde misafir edeceğiz." diye konuştu. Bayram Bozyel, gençlerin 3 gün boyunca kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştireceklerini söyledi.
Öğrencileri Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Coşkun ise "İlimize hoş geldiniz. Bu projenin Osmaniye ve Bingöl ilimiz arasında bir gönül köprüsü oluşturmasını, birlik, beraberliğimize, dayanışmamıza ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyorum. Sizler ilimizde bulunduğunuz süre içerisinde hem ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı bulacaksınız hem de bazı sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunacaksınız. Bu yaşlarda bu tür faaliyetler, sizlerin geleceğinin inşası açısından önem arz ediyor." diye konuştu. Vali Coşkun, öğrencilere 3 gün boyunca dolu dolu zaman geçirmelerini ve il'den güzel hatıralarla ayrılmalarını dileyerek sözlerine son verdi.
Ziyaret sonunda öğrenciler Vali Ömer Faruk Coşkun’a “Biz Anadoluyuz” projesinin plaketini takdim ettiler, Vali Coşkun da öğrencilere hediyeler verdi.