BSH Türkiye, "Bilim Ordusu" ile Cumhuriyet'in hizmetinde

BSH Türkiye,

BSH Türkiye, "Bilim Ordusu" ile Cumhuriyet'in hizmetinde

İSTANBUL - Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümü yaklaşırken BSH Türkiye, çalışanları ve yatırımlarıyla bugüne kadar bilim ve teknolojinin gelişimine sunduğu katkıları "Bilim Ordusu" çatısı altında sıralıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, BSH Ev Aletleri Türkiye, Cumhuriyetin 100'üncü yılını "Bilim Ordusu" çatısı altında bir dizi proje ile kucaklamaya hazırlanıyor.

BSH, bugüne kadar sunduğu eğitim ve istihdam fırsatlarının, bilim ve teknoloji yatırımlarının yanı sıra Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel projeleri de hayata geçiriyor.

- 100'üncü yılda BSH'den dev "Bilim Ordusu"

Açıklamada görüşlerine yer verilen BSH Gelişen Pazarlar Bölgesi Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Sığın, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı özel çalışmalarını paylaşarak, "Ülkemizin dört bir yanında sahada görev alan, Çerkezköy’ü global bir üretim üssüne çeviren, imza attıkları ilklerle Türkiye'yi global arenada zirveye taşıyan ekiplerimizle Cumhuriyet’in 100'üncü yıl dönümünü dev bir 'Bilim Ordusu' olarak kutluyoruz. Bilim ve teknolojiyi evlerimizin vazgeçilmez bir parçası kılan adımlarımıza her geçen gün yenilerini eklemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

BSH Türkiye'nin bugüne kadar çocuklar ve gençlere sunduğu eğitim olanaklarının yanı sıra staj ve istihdam fırsatları ile gelecek yüzyılların "Bilim Ordusu"na katkıda bulunduğunu vurgulayan Sığın, "Geleceği Kodlayanlar" programları ile bugüne kadar 5 bin çocuğa yeni nesil teknolojilerin temeliyle tanıştırdıklarını aktardı.

Sığın, "Teknik Okullarla Stratejik İş Birliği projemizle Türkiye'nin farklı noktalarından genç yeteneklerin teknik becerilerini geliştirerek beyaz eşya sektöründe istihdam edilebilirliklerini artırıyoruz. We Power programımızla 2021'den beri 15 bin öğrenciye ulaşıyor, mühendislik ve satış alanında kadın istihdamına destek oluyoruz.

12 yıldır sürdürdüğümüz Generation BSH programımızla ise 1.500 öğrenciye eğitim verdik, kariyerlerine destek olduk. Çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetişim yaklaşımımızla bilimin gücünü ülkemizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

- 100'üncü yıl coşkusu ekim boyunca devam edecek

BSH Türkiye, Cumhuriyet'e ve simgelediği değerlere olan bağlılığını ekim boyunca gerçekleştireceği bir dizi yaratıcı etkinlikle bir kez daha ortaya koyacak.

Çocuklara yönelik sürdürülebilirlik ve teknoloji temalı atölyelerin önemli bir yer tutacağı 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında BSH Türkiye çalışanları, Karbonsuz Gelecek platformu iş birliği ile ilköğretim öğrencileriyle sürdürülebilirlik atölyeleri düzenliyor.

BSH Türkiye'nin çocuklara odaklanan bir diğer etkinliği de yapay zekâ destekli sanatsal üretim atölyeleri olacak. Kodluyoruz sosyal girişimi iş birliği ile "Geleceği Kodlayanlar" programına dahil olan 100 çocuk, üç günlük atölyelerde kodlama, yapay zekanın doğru kullanımı ve yapay zekâ ile sanat alanlarında çalışacaklar.

Öğrencilerin yapay zekâ kullanarak tasarladığı Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Bilim temalı eserleri, BSH'nin Çerkezköy Fabrikası’nda ve Ümraniye'deki Genel Merkezi'nde eş zamanlı olarak sergilenecek.Ekonomi 13.10.2023 16:28:53 0

İlginizi Çekebilir

1

Kesintisiz tedavi ve doğru bilgilendirme hemofilide kritik önem taşıyor

2

Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri'nin projesi "Enerjimiz Yarınlara"nın yeni dönemi Antalya ile başladı

3

"Kalp hastalıklarının gençlerde görülme sıklığı arttı" uyarısı

4

FLO'dan 23 Nisan koleksiyonu

5

Global Ports Holding 20. yaşını Seatrade Cruise Global 2024'te kutladı

6

Alanya'da avokado üretim alanı 12 yılda 66 kat arttı

7

Uzun elyaflı pamuk tohumu projesi yurt dışına bağımlılığı azaltacak

8

Ramazan Bayramı tatili Antalya'da turizmi hareketlendirdi

9

Honda'dan Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile işbirliği

10

Quick Finans, İstanbul Dişhekimleri Odası'nın etkinliğine katıldı