İlginizi Çekebilir

1

AK Parti Gençlik Kolları’ndan ortaokul öğrencilerine kırtasiye yardımı

2

Bakanlar Düzce’de bir araya geldi

3

Fidanlık şefliğinde bulunan seranın onarımı yapılacak

4

Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı İzzetbegoviç vefatının 18. yıldönümünde anıldı

5

Kastamonu’da vaka artışını aşılama da durduramadı

6

Kente tayinciler ve öğrenciler gelmeye başlayınca ev sahipleri kira fiyatlarını arttırdı

7

Kaynarca kırmızıya büründü

8

19 aylık hukuk mücadelesinin ardından şehitlik belgesiyle oğlunun mezarına gitti

9

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togo’dan ayrıldı

10

TÜBİTAK tarafından desteklenen Oyuncak Evi projesi tamamlandıBu bakkalda her şey ücretsiz

Bu bakkalda her şey ücretsiz

Sivas’ta cami derneği başkanı ve hayırseverlerin desteğiyle kurulan hayır bakkalından ihtiyaç sahibi aileler istediği ürünü ücretsiz alabiliyor.
Sivas kent merkezi Selçuklu Mahallesi Akşemssettin Camii bahçesindeki müştemilat örnek bir çalışmayla adeta hayır bakkalına dönüştürüldü. Cami Derneği Başkanı Mahmut Uçtu tarafından kurulan hayır bakkalı, hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan ürünler ile doluyor. Undan şekere, yağdan nohuda birçok ürünün yer aldığı hayır bakkalında maddi durumu kötü olan vatandaşlar istediği ürünü belirli günlerde ücretsiz alabiliyor. Bir yıl önce kurulan bakkalda şimdiye kadar yaklaşık 100 bin liralık gıda dağıtımı yapıldı.

Müştemilat hayır bakkalı oldu
Cami Derneği Başkanı Mahmut Uçtu, cami bahçesindeki müştemilatı hayır bakkalı olarak düşündüklerini belirterek, “Bundan önce sivil toplum kuruluşlarında çalışıyordum. Ama mahallemizdeki bu boşluğu görünce bir de pandemi olunca mahallemizde de birçok muhtaçlar vardı. Bunların ihtiyaçlarını gidermek için önce unla başladık ama unu verirken biliyorsunuz helva yapmak için şeker de lazım, yağ da lazım derken hepsini bir araya getirdik. Böyle bir şey düşündük. Burayı hayır bakkalı olarak düşündük ve şu anda yapıyoruz” dedi.
Uçtu, hayır bakkalının içerisinde birçok temel gıdanın olduğunu söyleyerek, “İçeride un, şeker, çay, yağ, makarna, fasulye, hemen hemen evde kazana girecek şeyler var. Belirli günlerde alabiliyorlar. Ayda bir sefer ya da 15 günde bir sefer alabiliyorlar. Buradan standart olarak bir kilo yağ, bir kilo şeker, aile kalabalıksa iki kilo veriyoruz. Hiç kimseyi boş geri çevirmedik. Türk kardeşlerimiz yatsıdan sonra geliyorlar, ihtiyaçlarını verip gönderiyoruz. Hayırseverler kendileri marketten alıyorlar, getirip buraya bırakıyorlar. Biz kimseden para almıyoruz. Şimdiye kadar en az 100 bin liralık gıda dağıtılmıştır” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: bu bakkalda her şey ücretsiz