soner çatalbaş
13.10.2020 12:33:55
1 -rızaiye mah 1039 sok alibekiroglu apt na osmaniye belediyesi kullanma ruhsatı vermiş bu ruhsata imza atan mühendis bu binanın kapalı otoparkına arabası ile girip çıkabiecekmi gidin bakın araçların girmesi imkansız beLediye başanı KADİR KARA biraz osmaniyede dur da yapılanlara bak. 2 - rızaiye mah iskender türkmen caddesi diş hastanesi karşısı yeni yapılmış binanın altında 4 dükkan var. üç dükan normal dördüncü dükkanın önü otopark girişi olarak yapılmış kazılmış dükkanıma giriş yok önü otoparkın girişi için açılmış eyyyy buna imza atan belediyenin mühendisi o dükkana nereden girilecek neye göre rusat verdin bu dükkanlara sayın KADİR KARA beyefendi. sayın başak gazetesi bu yazımı yayınlamanızı istiyorum mümkünse iyi çalışmalar

BU REZALET 5 YILDIR DURUYOR

Osmaniye Evkur Firmasının inşaatının 5 yıl önce başlaması ve bir türlü bitirilememesi büyük tepki çekiyor.

Osmaniye Evkur Firmasının inşaatının 5 yıl önce başlaması ve bir türlü bitirilememesi büyük tepki çekiyor.

Osmaniye  250 bin kişilik merkez nüfusu ile Türkiye'nin önemli bir vilayetidir. Osmaniye Belediyesi hizmet edemediği için bir türlü güzelleşememektedir. Temizlik, kaldırım işgalleri,kaçak yapılar, çok gereksiz ve abartılmış harcamalar ile devamlı gündemi meşgul etmektedir.

Özellikle yapılan, konut ve işyerlerinde Belediyenin ağırlığını koymadan verilen ruhsatlar çarpık kentleşmeyi doğruga çıkardı. Kentin en gözde yerlerinde çarpık-çurpuk binalar görülmesi zaten herşeyi anlatıyor..

Osmaniye'nin göbeğinde yapılan Evkur firmasının inşaatının ise, aradan 5 yıl geçmesine  rağmen bitirilememesi büyük tepki çekiyor. Osmaniye'nin görselliğini de yerle bir eden bu inşaatın ne zaman biteceğinin de bilinememesi tepkileri daha da çoğaltıyor. Osmaniye Belediyesi'nin bu inşaata neden bu kadar taviz verdiği de ayrıca merak konusu olmaya devam ediyor.