İlginizi Çekebilir

1

Penta Teknoloji ve Adobe’den katma değerli entegrasyon projesi

2

Bilgin’den Özcan’ın söylemine ’faşist’ benzetmesi

3

Siirt’te vakalar artınca emniyet araçları ve cami hoparlörlerinden vatandaşlar uyarıldı

4

Başkan Büyükkılıç’tan Gastronomi dalında ’UNESCO’ müjdesi

5

Kuşadası Belediye Hizmet Binası taşınacak

6

Görünümüyle marsı andırıyor

7

Kadın doğum uzmanından aşı açıklaması

8

Gaziantep iki lezzetin daha coğrafi işaretini aldı

9

Pandemide can dostlar unutulmadı

10

2021-YKS sayısal verileri açıklandıayten aşkar
18.06.2021 21:12:20
1.Pandemi sürecinde uzaktan eğitim ile birlikte internet daha da önemli bir yere geldi. Semtimizdeki internet alt yapısının yetersiz olması nedeni ile bu süreçte sıkıntılar yaşadık. Bu sorunun çok hızlı bir şekilde çözüme ulaşması semt sakinlerini çok rahatlatacaktır. 2. Sürekli yapılıp sökülen kaldırımlar, hizmet verildiği değil; soyulduğumuz olarak anlaşılıyor. Gerçekten hiç kaldırımı olmayan , yeşil alanı olamayan yerlerimiz var. Oralara tabiki yapılması size olan güvenimizi artıracaktır. 3.Okullarımızın bünyesinde bulunmayan deney, gözleme dayalı bilimsel çalışmaların yapıldığı, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı ; temiz,düzenli etkinlik sahaları düzenlenmeli 4. Kısır döngü içine sıkışıp kalmış ev hanımları kesinlikle üretime ,sosyalleşmeye katılımını arttıracak projeler geliştirilmeli. Ev hanımlarına yeni bakış acıları, farklı dünyalar tanıtılmalı. 5. Çevre korunmalı, yeşil alanlar arttırılmalı ...

Çiğli’de sandıklar kuruldu, halka talepleri soruldu

Çiğli’de sandıklar kuruldu, halka talepleri soruldu

Çiğli Belediyesi tarafından, vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla mahalle muhtarlıkları ile kentin merkezi noktalarına sandıklar kuruldu.
Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün öncülüğünde “Mahalle Bizim Karar Hepimizin” sloganıyla iki yıl sonra tekrar kurulan sandıklar, 18-19 Haziran tarihlerinde vatandaşları bekleyecek. 26 mahalle muhtarlığının yanı sıra Çiğli Belediyesi önü, Çiğli İZBAN aktarma merkezi ve kent meydanında kurulacak sandıklarda belediye personelleri görevli olacak. Vatandaşlar iki gün boyunca sandıklara giderek ikamet ettiği mahalle ve Çiğli’nin genel durumuyla ilgili talep ve önerilerini belirtebilecek.

Takibi ve geri bildirimi yapılacak
18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan uygulamanın ardından sandığa giden vatandaşlara taleplerinin alındığına dair SMS gönderilecek. Tüm talepler, CRM sistemine yüklenerek, ilgili müdürlükler tarafından takibi yapılacak. Belediyenin yıllık hizmet programlarında ve faaliyet raporlarında vatandaşların talep ve önerilerine öncelik verilecek. Başkan Gümrükçü, gelen talep ve şikayetlerin durumu ile ilgili sık sık rapor isteyerek sürecin takibini bizzat kendisinin yapacağını belirtti.

Başkan Gümrükçü: “Kent Bizim, Karar Hepimizin”
Çiğli’nin bugünü ve geleceğiyle ilgili kararları kentin tüm paydaşlarıyla birlikte almaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, “Göreve gelirken Çiğli’yi katılımcı belediyecilik prensibiyle yöneteceğimizin sözünü vermiştik. Bu doğrultuda, kentimiz ile ilgili kararları yaptık oldu anlayışıyla değil, ortak akılla alıyoruz. İki yıl aradan sonra 18 ve 19 Haziran tarihlerinde tüm muhtarlıklarımızın önünde ve kentimizin belirli noktalarında tekrar sandıklar kurduk. Uygulamamızla ilgili sosyal medya hesaplarımızdan ve billboardlardan duyurular yaptık. Çiğlili hemşehrilerime çağrım; sandıklara gidip değerli görüşlerini bizlerle paylaşsınlar. Katılım ne kadar yüksek olursa kentimizin geleceğini daha sağlam temeller üzerine inşa edebiliriz” dedi.