İlginizi Çekebilir

1

Arnavutköy’de Kabotaj Bayramı kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu

2

Sultangazi’de kurbanlıklar yarıştı, birinciye tam altın hediye edildi

3

Bakan Kurum, sular altında kalan tarım arazilerini inceledi

4

Ankara’da İbrahim Tatlıses konseri

5

Genç modacı başarıdan başarıya koşuyor

6

Kars Hayvan Pazarı’nın gözdesi 800 kiloluk Paşa

7

Milletvekili Karaman’dan İliç’teki altın madeniyle ilgili açıklama

8

Ortaca’da Kabotaj Bayramı kutlandı

9

Sarıgül: "NATO’da iktidar ’başarılı olduk’ diye davul zurna çalmasın, muhalefette partileri de ’iktidar başarısız oldu’ diye sevinmesin"

10

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Çanakkale’de nikah şahidi olduÇok uzun süre açık kalan televizyon yüklü masraf çıkarabilir

Çok uzun süre açık kalan televizyon yüklü masraf çıkarabilir

Televizyonların uzun süre açık kalmasının LED panellerinin yanmasına sebep olabileceği, bunun da vatandaşa yüklü bir masraf çıkarttığı belirtiliyor.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yeteneğe sahip yeni nesil televizyonların, tamirleri de bir o kadar masraflı oluyor. Gün içinde uzun süre açık kalan televizyonların LED panelleri yanıp bozulabiliyor. LED panel tamirinin de bir hayli zorlu olması, vatandaşın yeni bir televizyon almasına yol açabiliyor.
Televizyonu iki saat çalıştırdıktan sonra dinlendirilmesi gerektiğini söyleyen televizyon tamircisi Sami Diker, LED yanması çoğunlukla televizyonun uzun süre açık kalmasından dolayı olduğunu söyledi. Diker, “Piyasayla rekabet edebilmek için en ucuz parçaları kullanıyorlar. Ucuz parçalar da LED yanmasında etkili. Ücretler kullanılan LED’lere göre değişiyor. Mesela 32 inç televizyonlarda 300 liradan başlıyor. Söküp takması da problem olduğu için en ufak bir hatada panel kırılabiliyor. En ucuz panel de bin 500 lira. Söküp takarken en ufak hatada kırarsak yenisini takmak zorunda kalıyoruz” dedi.

“Tamir etmeye çalışırken televizyon panellerini bozan müşterilerimiz de oluyor”
Bazı müşterilerinin internet üzerinden video izleyip, tamir etmeye çalışırken televizyon panellerine zarar verdiğini söyleyen Sami Diker, uzmana danışılması gerektiğini belirtti. Diker,” Vatandaşlar internet üzerinden izleyip kendileri de tamir edebilir, ama riskli bir işlem olduğundan uzmanına danışmaları daha iyi olur. Evinde kendi tamir etmeye çalışırken televizyon panellerini bozan müşterilerimiz de oluyor. Panel üzerinde kof dediğimiz çipler bulunmakta. O panelleri istemeden kesiyorlar. Panel tamiri de çok masraflı iş, filmler yırtıldığı zaman masraf 600 liradan başlıyor” diye konuştu.