Corendon Havayollarının Antalya uçuşları başladı

Corendon Havayollarının Antalya uçuşları başladı

ANTALYA (AA) - Corendon Havayollarinin, Düsseldorf'tan Antalya Havalimani'na sezonun ilk uçusu yapildi.

Sirketten yapilan açiklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uluslararasi uçuslarina ara veren Corendon Airlines'in, Avrupa'dan Antalya'ya ve Anadolu'nun diger 11 sehrine uçuslarina baslandi.

Corendon Airlines'in Düsseldorf-Antalya seferini gerçeklestiren uçagi 130 yolcusuyla Fraport TAV Antalya Havalimani'na inis yapti.

Su takiyla karsilanan uçagin yolculari, maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek indi. Alinan tedbirler kapsaminda otobüsle güvenli sekilde terminale gelen yolcularin, termal kameradan ates ölçümleri de gerçeklestirildi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Corendon Airlines Yönetim Kurulu Baskani Yildiray Karaer, Almanya'nin 31 Agustos'a kadar uzattigi AB ülkeleri destinasyonlarina uygulanan seyahat uyarisinin daha erkene çekilmesi için önemli çalismalar yapildigini söyledi.

- "Turistlere esnek bilet imkani sunuyoruz"

Bu dogrultuda Avrupa'dan Türkiye'ye uçuslari 26 Haziran itibariyla baslattiklarini belirten Karaer, Türkiye'nin güvenli oldugunu tüm yurt disi tanitim çalismalarinda anlattiklarini aktardi.

Firma olarak Alman turistlerin Türkiye'de güvenle tatil yapabilmeleri için hizmet gelistirdiklerini vurgulayan Karaer, "Türkiye'deki tatili esnasinda Kovid-19'a yakalandigi tespit edilen ve dönüs biletleri Corendon Airlines'dan olan yolculari, tedavileri tamamlandiktan sonra ülkelerine geri götürüyoruz. Ayrica bu yolcularin ailelerine de istedikleri zaman ülkelerine dönme esnekligi taniyoruz. 'Biletin güvende' kampanyasiyla misafirlerimize esnek rezervasyon imkani saglayarak yolcularimizin biletlerine güvence veriyoruz." ifadelerini kullandi.


Haber Kaynak : aa