İlginizi Çekebilir

1

Pelitözü Gölpark’taki hayvanlar ölüme terk edilmedi

2

10-16 Mayıs Engelliler Haftası

3

Yapı malzemeleri ihracatta atağa kalktı: Yüzde 37 artış

4

Gevaş Sivil Toplum İnisiyatifinden Müslüman ülkelere çağrı

5

Bayramda elini öpemediği babasının mezar taşını öptü

6

Enerjiden sağlığa, navigasyondan elektrik enerjisi üreten cihaza, geleceğe umudu öğrenci projeleri taşıyor

7

Tavşanlı halkı İsrail’i protesto için toplandı

8

Adıyaman’a 44 milyon 560 bin TL KÖYDES ödeneği

9

Bayrama yeni evlerinde girecek olan depremzedeler, huzuru yaşıyor

10

Travma geçiren yaban keçisi ile kanadı zedelenen leylek tedavi altına alındıDenizli’de Ramazan ayında gıda denetimleri artırılacak

Denizli’de Ramazan ayında gıda denetimleri artırılacak

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte gıda kontrol görevlileri tarafından gıda güvenliğinin sağlanması için resmi kontroller arttırıldı. Korona virüs tedbirleri kapsamında işletmelerde kontrollerin sıkılaştırılacağı açıklandı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi Müdürlüğü tarafından Ramazan ayının gelmesi ile birlikte gıda kontrol görevlileri tarafından “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” gereği gıda güvenliğinin sağlanması için resmi kontroller arttırıldı. Halkın beslenme alışkanlıklarında oluşacak değişiklikler göz önünde bulundurularak, özellikle tüketimi artacak olan unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri gibi gıda ürünlerini üreten ve satan işletmelerdeki kontrollere ağırlık verildi. Ayrıca Ramazan ayı boyunca tüm dünyayı ve ülkeyi de etkisi altına alan korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafenin korunması, işletmede çalışan personelin mutlaka maske takması, alışveriş yerlerine kısıtlı sayıda müşteri alınması, el hijyeni için dezenfektan kullanılması gibi konularda da kontrollerin devam edeceği belirtildi.