İlginizi Çekebilir

1

Konyalı şehidin ‘Ölürsek cennet bizim, kalırsak vatan’ dediği görüntüleri ortaya çıktı

2

CHP Milletvekilleri Oltu’da

3

Angelina Jolie, Burkina Faso’daki bir mülteci kampını ziyaret etti

4

O traktörün bire bir aynısı Gazi Çiftliğinde

5

Devletin kapatma cezası verdiği gübre fabrikasına sahip çıktı

6

Edirne dijitalleşiyor, Türkiye güçleniyor

7

Wuhan Viroloji Enstitüsü, Çin’de en yüksek bilim ödülüne aday gösterildi

8

Meksika’nın en büyük ikinci gölü Cuitzeo tamamen kurudu

9

Türk Kızılay, Gazze’deki yetimlere yardımlarına devam ediyor

10

Erzincan’da üniversite öğrencileri Covid-19 hastaları için akıllı bileklik ürettiDevlet Konservatuvarından 28. yıl konseri

Devlet Konservatuvarından 28. yıl konseri

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi 28. Kuruluş Yıl Dönümü etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda 28. yıl anısına Devlet Konservatuvarı Çok Sesli Korosu tarafından mini bir konser verildi.
Konser kapsamında kontrbasta Dr. Öğr. Üyesi İlker Kömürcü, şanda Dr. Öğr. Üyesi Melike Bolat, piyanoda Dr. Öğr. Üyesi Turgay Tunç, kemanda Öğr. Gör. Gonca Yerlikaya ve Arş. Gör. İlkay Göksel ve son olarak flütte Öğr. Gör. Emel Doğan Uğurlu sevilen şarkıları seslendirdiler.
Koronavirüs salgın hastalığı sebebiyle konser, dinleyici katılımı olmadan gerçekleşen etkinlik, üniversitenin dijital platformu üzerinden sanatseverlerle buluştu. Konservatuvar Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kömürcü’nün yönetiminde, Türk Halk Müziği’nden, Klasik Batı Müziği’ne birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konserde dinleyicilere müzik dolu bir akşam yaşatıldı.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin kuruluş yıl dönümünde verilen konserin kendilerini ayrıca onurlandırdığını ifade eden Devlet Konservatuvarı ekibi, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür ederek, 28. yılın üniversiteye hayırlı olması temennisinde bulundular. Rektör Çufalı da üniversitenin yeni yaşını kutladıkları bugünde verdikleri müzik ziyafeti dolayısıyla konservatuvar ekibini kutladı.