DOÇ. DR. NECMETTİN ÇALIŞKAN TÜRKİYE’NİN ACISI NESLİCAN TAY’IN CENAZESİNE KATILDI

Kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan 21 yaşındaki Neslican Tay, memleketi Rize'de son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Saadet Partisi adına Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nu temsilen katıldı.

Rize'de, sol bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı yürüttüğü mücadeleyle tanınan, milyonların sevgisini kazanan, verdiği mücadeleyle diğer hastalara örnek olan ve İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybeden Neslican Tay (21), memleketinde gözyaşlarıyla son yolculuğa uğurlandı.

 Rize Merkez Sahil Camii'nde kılınan Cenaze namazına Neslican'ın babası Fahri Tay, dayıları Ömer ve İsmail Yazıcı ile yakınlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ile sevenleri katıldı.

Cenazede acılı baba Fahri Tay, taziyeleri kabul etti. Neslican'ın sevenleri ve arkadaşları ise uzun süre gözyaşı döktü. Cenazede Türk Kızılayı'nca katılanlara lokum ikram edildi.

Neslican, 2 yıl önce kesilen sol bacağının konulduğu mezarda toprağa verildi.