İlginizi Çekebilir

1

Hatayspor, Trabzonspor maçı hazırlıklarına devam ediyor

2

Vali  Yılmaz, Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

3

Osmaniye'de Üniformalı Nikah Töreni

4

Osmaniye’de Pozitif Vakalar Şaşırtmaya Devam Ediyor

5

Osmaniye’de ihtiyaç sahiplerine patatesler dağıtılmaya başlandı

6

Osmaniye'de narkotik ve asayiş denetimleri

7

Osmaniye Olağanüstü İl Hıfzıssıhha Meclisi Yeni  Kararlar Aldı

8

Osmaniye'de TSO ve OTB'ye TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi

9

Osmaniye’deki Pozitif Vaka Sonuçları Şaşırtıyor

10

Vali Yılmaz, Durmak BilmiyorDüziçi ilçesinde bir sokakta karantinaya alındı

Düziçi ilçesinde bir sokakta karantinaya alındı

Sağlık Bakanlığı’nın vaka sayısı artış verilerine göre Kırmızı renkli kategoride (Çok Yüksek Riskli) yer alan iller arasında gösterilen Osmaniye’nin ilçelerinde de vaka sayısı artıyor. Düziçi ilçesinde bir sokak da korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan korona virüs vaka haritasında 100 binde 316,47 vaka sayısı ile Kırmızı renkli (Çok Yüksek Riskli) kategoride yer alan Osmaniye’de bulaşın önlenmesi amacıyla Düziçi ilçesi İrfanlı Mahallesi’nde bulunan Cevdet Yeşil Sokak karantinaya alındı.
Düziçi Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “İlçemiz İrfanlı Mahallesi Cevdet Yeşil Sokakta, Covid-19 pozitif tanısı konulan hastaların filyasyon çalışmalarında temas öyküsünün olması, Covid-19 hastalık belirtilerinin yoğunlaşma ve kümeleşme olması nedeniyle bulaşın önlenmesini sağlamak, halk sağlığını korumak ve korona virüs salgınını kontrol altında tutmak amacıyla; Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. maddeleri gereğince 05 Nisan 2021 tarihinden itibaren giriş ve çıkışların on gün (10) süre ile sınırlandırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Haber: Ali Celal KAYMAK - OSMANİYE