İlginizi Çekebilir

1

DSİ, Eskişehir’de iki alanda yaralı pompaj sulamaları ihalelerinin yapıldığını duyurdu

2

SASKİ’den Kaynarca ilçesine şube müdürlüğü

3

Enginarın faydaları saymakla bitmiyor

4

2 metrelik siyah yılanın, kendi boyundaki gri benekli yılanı yemesi saniye saniye telefona yansıdı

5

(ÖZEL) Kütahya Belediyesi Mehmetçiğin yanında

6

Vali Atay, yağış sonrası evi zarar gören aileyi ziyaret etti

7

Bilet pahalığı hem otobüsleri ve hem de otogarı boş bıraktı

8

Düzce Kent Konseyi logoyu değiştirdi

9

El sanatları kursunu başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını aldı

10

Tarihi Akkoyunlu mirası, Ferahşad Bey Camii’nde çalışmalar yılsonu tamamlanacakEğirdir Gölü’nde metrelerce sahipsiz ağ ve kaçak avlanılan canlı balık ele geçirildi

Eğirdir Gölü’nde metrelerce sahipsiz ağ ve kaçak avlanılan canlı balık ele geçirildi

Isparta’da Eğirdir Gölü’nde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı denetimlerde metrelerce sahipsiz ağ ile kilolarca canlı sazan balığı ele geçirildi.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri ekipleri, Eğirdir Gölü’nde kaçak avcılıkla ilgili özellikle gece denetimlerini sürdürüyor. Bu kapsamda ekipler, son 10 günde gölde yaptıkları denetimlerde toplam bin 700 metre uzatma ağı ile kilolarca sazan ve çim sazanı balığı ele geçirdi.
Ekiplerin 23 Nisan gecesi Senirkent ilçesi Gençali-Taşevi kıyı şeridinde yaptıkları denetimde sahipsiz bin metre uzatma ağı tespit edildi. Uzatma ağına el konulurken, ağlardan çıkan canlı balıklar göle iade edildi.
Ayrıca ekipler geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen denetimler sırasında Kayaağzı-Tokat evleri ile Kemer balıkçı evleri mevkiinde suda tespit edilen 400 metre ve Tırtar mevkiindeki 300 metre uzunluğundaki sahipsiz ağlara el koydu.

Canlı balık nakli yapan araç durduruldu
Öte yandan su ürünleri ekipleri, 21 Nisan günü Eğirdir Gölü Gelendost Yenice kıyı şeridinde ığrıpla su ürünleri avcılığı yapıldığına dair gelen ihbar üzerine Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte bölgeye hareket etti. Bölgede durdurulan şüpheli araç içerisinde canlı balık nakli yapıldığı tespit edilirken, araç içerisinde bulunan şahıslara idari para cezası uygulandı. Araçtan çıkan canlı balıklar da tekrar göle iade edildi.