İlginizi Çekebilir

1

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Mezitli Belediyesini ziyaret etti

2

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Tarsus Belediyesini ziyaret etti

3

MediaMarkt'tan Antalya'ya 4'üncü mağaza

4

Vakıf Katılım 5'inci yılını kutluyor

5

Devlet desteğiyle genişleyen seralar, muz üretiminde artışı sağladı

6

Devlet desteğiyle genişleyen seralar, muz üretiminde artışı sağladı

7

Osmaniye Hüdapar’dan ziyaretler

8

Tarsus Ticaret Borsası Meclisi toplandı

9

Mersin Uluslararası Limanı'nın kapasitesi 3,6 milyon TEU konteynere yükseltilecek

10

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, üretim ve hizmet sektörü çalışanlarına aşılamada öncelik verilmesini talep ettiEğitim camiası "Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi"nde buluşacak

Eğitim camiası "Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi"nde buluşacak

İSTANBUL (AA) - Eğitim camiası, Bahçeşehir Koleji ve Bahçeşehir Koleji Dijital Eğitim Merkezi, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) iş birliğiyle 21-22 Mayıs 2021'de gerçekleştirilecek "Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi"nde bir araya gelecek.

Bahçeşehir Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, "Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi", salgın dönemiyle birlikte yaygınlaşan uzaktan eğitimle birlikte kapsamlı bir süreç haline gelen dijital eğitim deneyimlerinin, öğretmenlerin ortaya koyduğu dijital öğrenme materyallerinin, dijital öğrenme ortamları ve buna bağlı olarak sınıf ortamlarında yapılan grup ya da bireysel tüm çalışmaların değerlendirileceği büyük bir eğitim buluşması olarak planlanıyor.

Zirve kapsamında, salgın döneminde öğretmenler tarafından hazırlanan dijital öğretim materyalleri, dijital öğrenme nesneleri ve dijital öğretim süreçleri hakkındaki değerlendirmelerde, deneyim paylaşımlarında bulunulacak ve etkin yöntemler belirlenecek.

Türkiye'nin dört bir yanından her alandan öğretmenin bir araya geleceği zirveye katılmak isteyen öğretmenler, başvurularını farklı kategoriler üzerinden yapabilecek. Zirve, temel eğitim, erken çocukluk eğitimi, sanat, spor, rehberlik, mesleki eğitim, fen ve matematik eğitimi gibi başlıklar altında gerçekleştirilecek.

Türkiye genelinden öğretmenler, eğitimde dijital dönüşüm tanıklıklarını paylaşacakları zirve için başvurularını, 15 Nisan 2021'e kadar www.sodimer.org üzerinden yapabilecek.