İlginizi Çekebilir

1

Tarsus’ta eskiyen caddeler yenileniyor

2

Tarihi Sur ilçesine dev yatırımlar devam ediyor, Hacıbaba Pastanelerinden müjde geldi

3

HAYTAP’dan Gemlik Belediyesine anlamlı yardım

4

Battalgazi’deki hizmet ve yatırımları yerinde görüyorlar

5

Düzce’nin 3 ürünü değerlendirme aşamasında

6

İstanbul’da Malatya Günleri düzenlenecek

7

Ardahan Üniversitesi son sırada yer aldı

8

Bu ilçede tapu sorunu 2022'de sona erecek

9

İstanbul'da Teknofest, İzmir'de bilim şenliği

10

Mesafesi 2.5 saat uzaklıkta 30 milyon kişi bu ili ziyaret edebilirEski İmar ve İskan Bakanı Samsunlu son yolculuğuna uğurlandı

Eski İmar ve İskan Bakanı Samsunlu son yolculuğuna uğurlandı

Eski İmar ve İskan Bakanı Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, 83 yaşında hayatını kaybetti. Ahmet Samsunlu, memleketi Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı.
Türkiye’deki ilk çevre mühendisliği bölümünün kurulmasına öncülük eden 44. hükumetin İmar ve İskan Bakanı emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, dün bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.
İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu’nun babası olan Ahmet Samsunlu için Ulu Camii’nde cenaze tören düzenlendi. Törene İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu, Vali Vekili Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, iş dünyasının çok sayıda kişi katıldı.
Cenaze namazı öncesi bir konuşma yapan Müftü Muharrem Biçer, “Bugün bir büyüğümüzü, bilim insanı, bir hocamızı son yolculuğuna uğurlayacağız. Hocamız bıraktığı güzel eserleriyle anılacak” dedi.
Helallik alınması ve Müftü Biçer’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Prof. Dr. Ahmet Samsunlu’nun cenazesi Ulu Mezarlıkta toprağa verildi.
Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, 1937 yılında Çorum’da doğdu. Hannover Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Aynı Üniversitede Doktora yaptı. TÜBİTAK Çevre Grubu ve Su Kirlenmesi Türk Millî Komitesi Üyeliği, Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı, Danışma Meclisi Çorum Üyeliği (15 Ekim 1981 - İstifa: 19 Temmuz 1982) ile İmar ve İskan Bakanlığı yaptı.