EVDE KALIP, KİTAP OKUYARAK MEYDAN OKUYORLAR

Osmaniye'de, korona virüse karşı başlatılan 'evinde kal Türkiye' kampanyasına destek amaçlı 'meydan oku' adı altında kitap okuma kampanyası başlatıldı. Kitap okumayı teşvik etmek için başlatılan akım ile evde kalıp kitap okuyanlar, çektikleri fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaşarak bu akımın büyümesini hedefliyorlar.
Cevdetiye Çok Programlı Lisesi Meslek Dersi öğretmeni Nazife Kalender ve İngilizce Öğretmeni Ahmet Güler ile Saimbey Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hafize Erkek, başlatılan bu akıma öncülük ettiler.
Amaçlarının öğrenci ve velileri kitap okumaya teşvik etmek olduğunu söyleyen Kalender, "Korona virüsüne karşı başlatılan 'evde kal' kampanyasını desteklemek için ve kitap okumayı da teşvik etmek amacıyla 'meydan oku' adı altında kampanya başlattık. Çok güzel tepkiler ve geri dönüşler aldık. Sosyal medyada yaptığımız çağrılar ile kampanyamızın desteklenmesini ve daha çok kişiye hitap etmesini istiyoruz. Bu girişimle korona virüsüne meydan okuyarak zincir halinde bu aktivitenin genişlemesini istiyor, evden çıkamayan insanları kitap okumaya davet ediyoruz." dedi.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE