İlginizi Çekebilir

1

2021’de KADES’e 876 ihbar

2

Tunceli’de fırtına uyarısı

3

İran ile nükleer anlaşmaya geri dönüş müzakereleri yeniden başladı

4

Ordu STK’larından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a destek

5

İstanbul’un pandemi süreci fotoğraflarla ölümsüzleşti

6

Amasya’da kütüphanesiz okul kalmayacak

7

Vali Gürel Karabüklülerle bir araya geldi

8

İsveç’te görevinden istifa eden Andersson ikinci kez başbakan seçildi

9

Dünya 1.’si ve 2.’si olan öğrencilerden Müdür Tatlı’ya ziyaret

10

Düzce’de hızı 132 kilometreyi bulan lodos evlerin çatılarını uçurduFransa Cumhurbaşkanı Macron ve İtalya Başbakanı Draghi bir araya geldi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İtalya Başbakanı Draghi bir araya geldi

İtalya Başbakanı Mario Draghi ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron İtalya’nın başkenti Roma’daki Palazzo Chigi’de bir araya geldi.
İtalya Başbakanı Mario Draghi ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İtalya’nın başkenti Roma’daki Chigi Sarayı’nda bir araya geldi. Liderlerin, birebir ardından heyetler arası görüşme yapacağı bildirildi. Macron’a İtalya ziyaretinde Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Savunma Bakanı Florence Parly, İçişleri Bakanı Gérald Darmanin ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clément Beaune eşlik ediyor.

Fransa ve İtalya arasında yarın Quirinal Antlaşması imzalanacak
Macron ve Draghi’nin yarın iki ülke arasındaki ilişkiyi güçlendirmesi beklenen Quirinal Antlaşması’nı imzalayacakları belirtildi. İtalyan basınına göre, antlaşma İtalya ve Fransa’nın ortak bir gündem belirlemek için periyodik olarak istişare edilmesini ve her yıl ikili bir hükümet zirvesinin organize edilmesini sağlayacak.
Macron son olarak, pandemi, iklim değişikliği ile mücadele ve son 70 yılda Fransız Katolik Kilisesi’ndeki yüz binlerce istismar skandalı ile ilgili Vatikan’da Papa Francis ile görüşecek.