Görme engelli çocuğun pedal çevirme mutluluğu

Görme engelli çocuğun pedal çevirme mutluluğu

MERSIN (AA) - Mersin'in Mezitli ilçesinde, 11 yasindaki görme engelli Ecrin Aytekin, bisiklet kullanma hayalini gerçege dönüstürdü.

Belediyeden yapilan açiklamaya göre, 2017 yilinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami'nda Mezitli Belediye Baskani Neset Tarhan'in makamini devrettigi Aytekin, ailesinin destegiyle bisiklet kullanmayi ögrendi.

Aytekin, Sanat Çarsisi Meydani'nda Baskan Tarhan'a bisiklet kullanabildigini göstermek için sürpriz yapti.

Meydanda Tarhan ile pedal çeviren Aytekin'e çevredeki vatandaslar da alkislariyla destek verdi.

Açiklamada görüslerine yer verilen Tarhan, engellerin asilmasinda ailenin ve çevrenin rolünün önemli oldugunu vurgulayarak Aytekin'in basarilarinin insanlara örnek olmasi gerektigini belirtti.

Çalisarak engellerin asilabilecegini altini çizen Tarhan, "Bana göre bir mucize yasiyoruz. Yapamiyorum diye bir sey yok. Bunu unutacagiz. Herkes her seyi yapar, yeter ki çalisin. Ressam, müzisyen, sporcu da olabilirsiniz. Ecrin her gün yeni bir sey basararak bizleri mutlu etmeye devam ediyor." ifadesini kullandi.

Aytekin de bisiklet kullanabilme hayalini gerçege dönüstürdügü için mutlu oldugunu belirterek kendisine her zaman destek veren ailesine tesekkür etti.


Haber Kaynak : aa