HASANBEYLİ BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Osmaniye’de çeşitli gazetelerde ve sosyal medya hesaplarında dün yayınlanan “Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu, işçilerin maaşını ödeyemediği halde 1 trilyona makam aracı aldığı” haberi gerçeği yansıtmamaktadır.

Osmaniye’de çeşitli gazetelerde ve sosyal medya hesaplarında dün yayılanan “Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu, işçilerin maaşını ödeyemediği halde 1 trilyona makam aracı aldığı” haberi gerçeği yansıtmamaktadır.

CNR Belediye Hizmet Araçları firmasından 36 ay taksitle 390 bin liraya Volvo marka, itfaiye öncüsü araç aldık. Aracın özel tüketim vergisi de  dahil olmak üzere bir çok vergiden muaftır. 307 bin lira araç kredisi kullandık ve aylık 11.600 olarak ödeyeceğiz.

Piyasa değeri 1 tirilyon olan araç 390 bin liraya alınmıştır. Ayrıca halihazırda kullanmakta olduğumuz Nissan marka aracımızın piyasa değeri 250 bin lira civarında olup, araç alımı yaparken bu aracımızın satış kararını da almış olduğumuz ve en kısa sürece ihalesi yapılarak satışı yapılacağı bilinmelidir. Buradan elde edilen gelir de göz önüne alındığında; alınan aracın belediyemize lüx ve saltanat için alınan bir araç olmadığı hatta aracın piyasa değeri ve aylık taksitle ödenecek olmasıyla birlikte satılacak olan aracımızdan gelen kaynakla beraber belediyemizin mali durumuna artı yönde yansıyacağı açıktır. Piyasa değeri 1 trilyon olan aracı 390 bin liraya almak israf değil belediyemiz için kazançtır.

Şahsıma ve Belediyemize karşı yapılan bu gerçeği yansıtmayan haber ve paylaşımları yapanlarıda konunun aslını öğrenmeye  davet ediyorum.  Bu konuda mali hizmetler birimiz son  derece şeffaftır. Gerek duyan kişiler ilgili dökümanları  gelip inceleyebilirler. Belediye başkanı olmuş olduğum günden itibaren hasanbeyli için yapmış olduğumum hizmetler ve yapacak olduğumuz onaylanmış projelerimiz  ortadadır.  Hasanbeyli ye hizmet için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ederken bu tür asılsız haberleri ‘ Meyve veren ağaç taşlanır’ diyerek halkımızın ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Ben Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu olarak, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını asla gereksiz yere harcamam.

Aracın faturası ek olarak gönderilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.