Hatay'da yapımı süren yeni statta sona gelindi

Hatay'da yapımı süren yeni statta sona gelindi

HATAY (AA) - Hatay Valisi Rahmi Dogan, kentte yapimi süren 25 bin seyirci kapasiteli yeni statta incelemede bulundu.

Dogan, beraberinde Hatayspor Baskani Nihat Tazearslan, baskan vekili Aydin Toksöz ve basin sözcüsü Rahmi Vardi ile yapimi devam eden stada geldi.

Statta incelemede bulunan Dogan, gelinen asama hakkinda ilgililerden bilgi aldi.

Dogan, burada gazetecilere yaptigi açiklamada, Süper Lig'e yükselen Hatayspor'un "yeni yuvasini" hazir hale getirmek için büyük gayret içerisinde olduklarini söyledi.

Stadyumun kaba insaatinin bittigini animsatan Dogan, söyle konustu:

"Çim ve koltuklarla ilgili Gençlik ve Spor Bakanligimiz, valiligimize yeterli ödenegi gönderdi. Valilik olarak biz de ihalesini yaptik. Çok ciddi bir çalisma var, bu çalisma sadece gündüz degil gece de devam ediyor. Eylülün ilk haftasina insallah burasini hazir hale getirecegiz ancak malum çimin yetismesi ve futbol oynanabilir hale gelmesi açisindan belli bir süre beklenmesi gerekiyor. Ancak fikstür buna uygun, federasyonla da görüsüldü. Federasyon, bizim ilk iki maçimizi deplasmana verecek, daha sonra milli maç arasi var. Dolayisiyla 5 haftalik bir vaktimiz oluyor. Eylülün ilk haftasinda burayi hazir hale getirirsek kasimin ilk haftasi veya ekimin son haftasi gibi maçimizi da burada oynamis olacagiz."

Dogan, stat koltuklarinin bordo-beyaz olarak Hatayspor'un renklerine uygun seçildigini, takima tesis yapilmasi için de çalisma içerisinde olduklarini ifade etti.


- Tazearslan: " Eski statta emniyet çalismasi yapacagiz"


Baskan Tazearslan, mevcuttaki Atatürk Stadi'nin da Süper Lig'de maç oynanabilir konumuna getirilmesi için çalisma yapilacagini belirtti.

Süper Lig'de herhangi bir fikstür aksamasinin çok mümkün olmadigini anlatan Tazearslan, "Baska yerde maç yapmak çok zor oluyor, biz bunu geçen sene yasadik. Bu sebeple o statta da bir emniyet çalismasi yapacagiz. Durumu meclise arz ettik, sag olsunlar meclis üyelerimizin oy birligiyle kabul gördü." ifadesini kullandi.

Tazearslan, antrenmanlarini da Atatürk Stadi'nda yapmayi düsündüklerini sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : aa