Honda SUV e:concept'in dünya prömiyeri yapıldı

Honda SUV e:concept'in dünya prömiyeri yapıldı

ISTANBUL(AA) - Honda, 2020 Pekin Uluslararasi Otomotiv Fuari'nda (Auto China 2020) elektrikli SUV konsepti Honda SUV e:concept'in dünya prömiyerini gerçeklestirdi.

Honda'dan yapilan açiklamaya göre, Honda SUV e:concept, markanin elektrikli SUV modellerinin gelecegine olan bakis açisinin en büyük yansimasi olarak fuarda yer aldi.

Fuarda genis ürün gamini sergileyen Honda, elektrikliye geçis stratejisi kapsaminda Çin'de satisa sunulacak ilk sarj edilebilir hibrit araci olan CR-V PHEV modelini de fuar ziyaretçileri ile bulusturdu.

Sadece yeni modellerini tanitmakla kalmayan Honda ayrica, yeni nesil çok yönlü sürüs destek sistemleri ADAS (Advanced Driver Assist System) ile ilgili bir teknoloji sunumu da yapti.

Honda, 2030 Küresel Vizyon stratejisi kapsaminda karbondan ve kazalardan arindirilmis bir toplum olusturma hedefleri oldugunu belirterek, bu hedefe paralel olarak herkesin güvende oldugu ve trafik kazalarinin olmadigi bir toplum gerçeklestirmeye yardimci olmayi amaçladiklarini aktardi. "Herkes Için Güvenlik" yaklasimina dayanan kazasiz bir topluma ivedilikle ulasmak için çalismalarini sürdügünü açiklayan Honda, bu hedefe dogru atilan önemli bir adim olan ADAS için bu yil Çin'de yol testlerine baslamayi planladigini da duyurdu.

Pekin Otomobil Fuari'nin en çok dikkati çeken yeniliklerinden biri olan Honda SUV e:concept, sadece çevreci bir elektrikli otomobil olarak degil, çok yönlü gelismis sürüs yardim sistemlerinin yani sira yeni nesil Honda Sensing güvenlik paketi ve Honda Connect bilgi-eglence sistemi ile de öne çikiyor.

Honda SUV e:concept'te yer alan sürüs destek sistemi ADAS, Honda Sensing'in yeni nesil ve gelismis formunu gözler önüne seriyor. Daha genis bir ön kamera açisi ve sistemin araç çevresini daha dogru algilamasini saglayan ADAS, 360 derecelik bir radarin benimsenmesi sayesinde gelismis tanima, tahmin ve karar verme performansi sunuyor. Yeni sistem, otoyollarda ve ara yollarda çok daha karmasik yol kosullarinda ve çok daha fazla sürüs senaryosunda daha güvenli sürüs için sürücüyü destekliyor.

Honda Connect ise bir yapay zeka asistan arayüzü, akilli telefon baglantisi ve gelismis baglanti ile kablosuz güncellemeler alarak gelecek teknolojilerini kullanima sunuyor.

Honda CR-V PHEV, Çin'de satisa sunulan sarj edilebilir hibrit sistemle donatilan ilk Honda modeli olacak. Çin'de 2021 yilinin ocak ayinda satisa sunulmasi planlanan Honda CR-V PHEV, Sport Hybrid i-MMD iki motorlu hibrit sistemi ile daha verimli bir pile ve konvertör sisteme sahip.

Bu sistem, sürüs performansi, tepkiler ve sessizlik dahil olmak üzere neredeyse tüm günlük sürüs kosullarinda elektrikli araca en yakin sürüs hissini sunuyor.


Haber Kaynak : aa