"İDLİB'TEKİ KALLEŞ SALDIRIYI KINIYORUZ"

Osmaniye’yi Uluslar arası Tanıtma Derneği Başkanı Bahri Çolpan önceki gün Suriye’nin İdlib kentinde Mehmetçiklerimize Suriye rejim güçlerinin düzenlediği alçak hava saldırısını şiddetle kınadıklarını söyledi.

Başkan Bahri Çolpan yaptığı açıklamada, ülkemize yapılan her türlü saldırıda, ülkelerinin yanında olduklarını ifade ederek,” Korkak, alçak, katil ve terorist Suriye Devlet Başkanı Esad, hava saldırısında 33 mehmetçiğimizi şehit etmiştir.Gözü dönmüş, alçak Esad kana bir türlü doymamaktadır.Hem kendi insanını, hem de vatanına gelecek saldırıları önlemek için Suriye’de olan askerlerimizi şehit etmektedir. Bu tür alçak saldırılar karşısında, ülkemiz hiçbir zaman için yalnız değildir ve kanımızın son damlasına kadar Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yanındayız. Ayrıca lafla değil her zaman postalımızı giyip, tüfeğimizi alıp cephede çarpışmaya da hazır olduğumuzu açıkça ifade ediyoruz. Türk milleti savaşçı millettir.Ülkemizin güvenliği için koşulsuz her türlü göreve hazır olduğumuzun bilmesini istiyoruz”dedi.

Başkan Çolpan, Suriye rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda Türkiye’nin teröre en çok şehit veren Osmaniye vilayetinin 2 evladını şehit verdiğini sözlerine ekledi.