İlginizi Çekebilir

1

Ankara’da mobilya atölyesinde yangın çıktı

2

Çekmeköy’de kayıp 2 kardeş içi su dolu asansör boşluğunda ölü bulundu

3

3 bin liralık telefonu 20 gündür kayıptı, bulununca “insanlık ölmemiş” dedi

4

İki grup arasında çıkan bıçaklı kavga kanlı bitti: 2 yaralı

5

Manisa’da trafik kazası: 1 ölü

6

Edremit’te park halindeki araç yandı

7

Pres makinasına sıkışan işçi hayatını kaybetti

8

Taksiye çarpan otomobil bahçe duvarında asılı kaldı

9

Hasandağı’nda mahsur kalan 2 dağcı askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

10

Kısıtlamayı ihlal eden 3 kişi bekçilerle tartışıp ortalığı birbirine kattıIsparta’da camiye giren 5 çocuk yangın tüpü sıktı, malzemelere zarar verdi

Isparta’da camiye giren 5 çocuk yangın tüpü sıktı, malzemelere zarar verdi

Isparta’da bir camiye giren 5 çocuk, içeride yangın tüpünü sıktı, bazı malzemelere zarar verdi. Çocukların cami içerisinde yaptıkları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.
Olay, 24 Ocak günü Fatih Mahallesi’nde bulunan Hacı Bekir Çırak Camii’nde meydana geldi. Yaşları 13-14 arasında olan 5 çocuk camiye girerek oyun oynamaya başladı. Yangın tüpünü cami içinde sıkan çocuklar, avize ve elektronik malzemelere de zarar verdi. Daha sonra çocuklar olay yerinden ayrılırken, içeri giren görevliler neye uğradığını şaşırdı. İhbar üzerine olay yerine emniyet ekibi sevk edildi. Camiye gelen polis olayla ilgili inceleme başlatırken, güvenlik kamerası görüntülerinden çocuklar tespit edilmeye çalışıldı.
Isparta Müftülüğü görevlileri çocukların camiye yaklaşık 7-8 bin lira civarında zarar verdiğini tespit etti. Çocukların tespit edilebilmesi durumunda aileleriyle görüşüleceği ve zararın karşılanmasının isteneceği öğrenildi. Isparta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de camiye gelerek temizlik çalışması yaptı.
Öte yandan, çocukların cami içerisinde yaptıkları güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Görüntülerde çocukların ilk etapta cami içerisinde oyun oynadıkları, daha sonra yangın tüpünü sıktıkları görülüyor.