Isparta'da Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Isparta'da Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

ISPARTA (AA) - Isparta'nin Yalvaç ilçesinde sivil toplum kurulusu temsilcileri, Erol Mütercimler hakkinda suç duyurunda bulundu.

Ilim Yayma Cemiyeti Yalvaç temsilcisi Bekir Görgülü, adliye önünde, imam hatip okullarinin 70 yil önce açildigini belirtti.

Imam hatip camiasinin 1 milyon 400 bin ögrencisi, mezunlari ve aileleriyle genis bir aile oldugunu belirten Görgülü, Erol Mütercimler'in imam hatip camiasina ve dindar insanlara agir hakaret ve iftirada bulundugunu ifade etti.

Mütercimler'in sözlerinin asla kabul edilemeyecegini vurgulayan Görgülü, sunlari kaydetti:

"Erol Mütercimler'in bu çikisi, akli ve vicdani ideolojileri tarafindan esir alinmis hastalikli zihniyetin çirkin bir yansimasidir. Bu söylem ayni zamanda ülkenin birligini zehirlemekte, toplumda kin ve nefretin yayilmasina sebep olmaktadir. Ayrisma ve kamplasmayi körükleyenler bilmelidirler ki davranislari ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin degirmenine su tasimaktadir. Imam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, asagilayici, küçük düsürücü ifadeler, sadece bu camiayi degil, Türkiye'yi 83 milyonluk ülkemizi, birligimizi ve dirligimizi hedef almaktadir."


Haber Kaynak : aa