İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

İSTANBUL - İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Beyaz Önlük Giyme Töreni'nde bir araya geldi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, öğrenciler, üniversitenin Kuştepe Kampüsü'nde düzenlenen törende önlüklerini giyerek, sağlık çalışanı olma yolunda bir adım daha attı.

Törene İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Mehmet Can, Rektör Prof. Dr. Ege Yazgan, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Şimşek, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cem Sezai Başar, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Tunç,​​​​​​​ akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Aileler, töreni çevrim içi olarak izledi.

- "Bu önlüğü giyerek insan hayatının sorumluluğunu layığıyla taşıyacağınızdan eminim"

Açıklamada törendeki açılış konuşmasına yer verilen İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yazgan, beyaz önlüğün ciddi bir sorumluluğu olduğuna dikkati çekerek, "Bu önlüğü giyerek insan hayatının sorumluluğunu layığıyla taşıyacağınızdan eminim. Din, dil, inanç ayrımı yapmadan sadece insan olduğu için bu hizmeti vermelisiniz. Sağlık alanında hiçbir ayrımcılığın olmaması en temel konulardan bir tanesi. Hepinize başarılar diliyorum. Bu güzel ve seçkin mesleğe hoş geldiniz. Bugün bu önlüğü giydikten sonra sağlık ailesinin birer üyesi oluyorsunuz. Bu sorumluluğu da Bilgi öğrencisi olarak sonuna kadar, bütün değerlerinize sahip çıkarak yapacağınıza sonsuz inancım ve güvenim var." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şimşek de beyaz önlüğün sağlık hakkının ve sağlık hizmetinin sembolü olduğunu belirtti.

Şimşek, "Sağlık hakkını vermek, sağlık personelinin sorumluluğudur. Günümüzde, sosyo-demografik, çevresel ve teknolojik gelişim ve değişimlere paralel olarak nitelikli sağlık çalışanına ihtiyaç çok arttı. Göç, küresel iklim değişikliği gibi konular bulaşıcı hastalıkları yeniden gündeme getirdi. Hem bulaşıcı hastalıklar hem kronik hastalıklar konusunda yeterli bilgi, beceri, motivasyon ve o alanın gerektirdiği disiplinlerle el ele çalışmak durumundasınız. Başarılı, sağlıklı, her gün size yeni umut olan günlerle 4 yılınızı tamamlamanızı diliyorum. Size güvenimiz sonsuz." açıklamalarında bulundu.

Bilgi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Cem Sezai Başar da öğrencilerin beyaz önlüklerini giyerek gerçek uygulama alanlarındaki eğitimlerine adım attıklarını kaydetti.

Tören, Bilgi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin beyaz önlüklerini giymesi ardından son buldu.Yurt Dünya 13.12.2023 14:47:32 0

İlginizi Çekebilir

1

Adana'da elektrikli bisikletten düşen hamile kadın otobüsün altında kalarak öldü

2

Adana'da yaşlı kadının atık su kanalına düşen cep telefonunu belediye ekipleri çıkarttı

3

Burdur'da otoparkta duvara çarpan otomobilin sürücüsü yaralandı

4

Kahramanmaraş'ta eşini silahla öldüren kişi intihar etti

5

Samandağ'da öğretmen ve öğrenciler sahili temizledi

6

Mersin Turizm Fuarı açıldı

7

Hatay'da tavuk çiftliği deposunda çıkan yangın söndürüldü

8

Burdur'da temsili Yörük göçü etkinliği

9

Adana'da çapa makinesine ayağı sıkışan kişiyi itfaiye kurtardı

10

Adana'da eve giren yılanı itfaiye ekipleri çıkarttı