İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye’de yasaklara devam

2

Osmaniye’de 14 yaş altı oryantring yarışması yapıldı

3

Osmaniye’de su kanalında tehlikeli serinlik

4

Osmaniye Toyota Plaza Özdemir’den Çılgın Bahar Kampanyası

5

Tarih dizilerinden etkilenen Osmaniyeli bıçak ustası hediyelik savaş aleti yapımına yöneldi

6

Anne-Kız Korornavirüs Kurbanı

7

Osmaniye'de ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü

8

Osmaniye’de 9 koyun çalan 4 hırsız yakalandı

9

Osmaniye’de 7 Günde Covit-19’dan 13 Kişi Yaşamını Yitirdi

10

Osmaniye’de ‘İller ve Destinasyon Bazlı Tanıtım ve Markalaşma Toplantısı’ yapıldıJADARMA, AİLE İÇİ ŞİDDETE KARŞI KADINLARI BİLİNÇLENDİRİYOR

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığının kentte yaşayan kadınları bilnçlendirerek, kadına şiddette önemli bir azalmanın olduğu görülüyor.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığının kentte yaşayan kadınları bilnçlendirerek, kadına şiddette önemli bir azalmanın olduğu görülüyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan İl Jandarma Komutanlığı şunları söyledi:

“Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2020 yılı içerisinde 242 aile içi ve kadına şiddet olayı meydana gelmiş ve 154 şahıs hakkında koruyucu ve önleyici tedbir kararı alınmıştır. Bir önceki yıla oranla aile içi ve kadına şiddet olaylarında %9 düşüş sağlanmıştır.

2021 yılı içerisinde aile içi ve kadına şiddet olayları ile çocuk suçlarının azalması maksadıyla Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğince eğitim faaliyetleri yapılmaktadır.

Bu kapsamda; aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, Toprakkale ilçesi Organize Sanayı Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil firmasında çalışan kadınlar ile Sumbas ilçesi Mehmetli beldesinde ikamet eden kadınlara yönelik Kadın Acil Destek (KADES) programı hakkında eğitim faaliyeti yapılarak, programın cep telefonlarına indirilmesi sağlanmıştır.

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığınca; aile içi ve kadına şiddetle mücadele kapsamında eğitim faaliyetleri artarak devam edecek olup, bu sayede aile içi ve kadına şiddet olaylarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir “