İlginizi Çekebilir

1

Başkan Doğan, başarılı öğrenciyi ödüllendirdi

2

Adilcevaz Kalesi’nde aydınlatma çalışması

3

Fırtına ve yağış sonrası karayolu köstebek yuvasına döndü

4

Yaklaşan kış mevsimi öncesi sürücülere kış lastiği uyarısı

5

İtfaiye 2 günde 143 olaya müdahale etti

6

Başkan Şimşek’ten pazarcı esnafına iş gömleği

7

Loft Art, Humano sergisi ile kapılarını açtı

8

Kuveyt Türk ile Param arasında önemli iş birliği

9

Halk ekmek mobil araçlarla sahada

10

Kartal’da lodos nöbetiKadına şiddete tepki olarak Safranbolu Belediyesi turuncu oldu

Kadına şiddete tepki olarak Safranbolu Belediyesi turuncu oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla belediye binası kadına şiddete tepki olarak turuncu kuşaklarla donatıldı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Safranbolu Belediye binasına “Kadına şiddete hayır!” sloganlı pankart da asıldı. Kadına şiddete tepki olarak turuncu kuşaklarla donatılan binanın yanı sıra billboardlara son 10 yılda katledilen kadın sayısı olan “3311” afişleri asıldı.
Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, kadına şiddet suçuna caydırıcı nitelikte ceza verilmesi ve suçluların cezasını kesinlikle çekmesi gerektiğini, yaptırım uygulanmazsa bu acının sonu gelmez bir halde sürüp gideceğini belirtti.
Türkiye’de son 10 yılda 10 yılda 3 bin 311 kadının cinayete kurban gittiğini hatırlatan Köse, “Her gün kadın cinayeti haberi almamız nedeniyle olsa gerek, sanki bu durum normalmiş gibi yaşamaya devam ediyoruz. Kadınlara bu kadar mı yer yok bu hayatta? Ana, eş, yavru, bacı onlar. Hayatı paylaştığınız bireylere karşı nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsunuz? 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle; kadınların hedef tahtası olmadığı günlerin tez vakitte gelmesini diliyor, cinayete kurban giden hemcinslerimi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.