Kahramanmaraş'ta 500 fidan toprakla buluştu

Kahramanmaraş'ta 500 fidan toprakla buluştu

KAHRAMANMARAS (AA) - Kahramanmaras'in Elbistan ilçesinde orman yanginlarina tepki ve farkindalik adina Türkiye Gençlik Vakfi (TÜGVA) ile Türkiye Erozyonla Mücadele, Agaçlandirma ve Dogal Varliklari Koruma (TEMA) Vakfi, 500 fidani toprakla bulusturdu.

Elbistan Kaymakami Özkan Demir, ilçeye bagli Kizilcaoba Mahallesi Tasoluk mevkisinde gerçeklestirilen etkinlikte yaptigi konusmada, özellikle Hatay ve Kahramanmaras'taki yanginlarda ormanlarin ciddi anlamda hasar gördügünü belirtti.

TÜGVA ve TEMA Vakfi organizasyonuyla yüzlerce fidani toprakla bulusturuldugunu anlatan Demir, gerçeklestirilen etkinlikle orman bilinci adina farkindalik olusturuldugunu ifade etti.

TÜGVA temsilcisi Recep Çiftlikli de kendilerini "atesin çocuklari" olarak nitelendiren hain terör örgütü PKK'nin ormanlari yakip gelecege zarar verdigini söyledi.

"Bugün fidan yarin nefes" parolasi ile Türkiye'nin dört bir yaninda agaçlandirma seferberligi baslattiklarini aktaran Çiftlikli, bu kapsamda TÜGVA ailesi olarak binlerce agaci toprakla bulusturduklarini dile getirdi.

Etkinlige, Elbistan Belediye Baskani Mehmet Gürbüz, Cumhuriyet Bassavcisi Hayri Ormanci, TEMA Vakfi Temsilcisi Fatma Doguç, AK Parti Ilçe Baskani Ahmet Tiras, MHP Ilçe Baskani Üzeyir Bostan ve ilgililer katildi.
Haber Kaynak : aa