Kahramanmaraş'ta "Filistin'e Destek Yürüyüşü" düzenlendi

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta "Filistin'e Destek Yürüyüşü" düzenlendi

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde düzenlenen "Filistin'e Destek Yürüyüşü"nde İsrail'in Gazze saldırıları kınandı.

Afşin Belediyesi öncülüğünde toplanan ve aralarında sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu grup, Ulu Camii önünden başlayarak Şehit Er Ömer Erüstün Meydanı’na kadar yürüdü.

Ellerindeki Türkiye ve Filistin bayraklarıyla slogan atan grup, tekbir getirdi.

Yürüyüşün ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, İsrail'in savaş suçu işlediğini belirterek, Gazze'deki zulmün sona ermesini istedi.

Dünya üzerinde görülmedik bir rezaletin sürdüğünü ifade eden Güven, "Terörist devlet İsrail çocuk demeden, kadın demeden, sivil demeden vurdukça vuruyor. Tamamen masum halka, sivil insanlara yönelik soykırım niteliğinde bir katliam devam ediyor. Bununla ilgili devlet büyüklerimiz gerekli uyarıları yaptılar. Türk'ün sabrını merhametini anlattılar. Kıyamet kopuncaya kadar da inşallah İslam sancağının taşıyıcısı ve nizamı alem davasının sancaktarı Türk milleti olacak. Yine Rabbimin izniyle ben biliyorum ki inşallah çok uzun sürmez o topraklara yüzyıllardır barış ve hoşgörü getiren aziz milletimiz bunu tekrar sağlayacak." diye konuştu.

Türk milletinin Mescid-i Aksa’nın, Filistin’in ve Gazze’nin yanında olduğunu belirten Güven, yürüyüşe katılan vatandaş ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Program, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua edilmesinin ardından sona erdi.Bölgeden 25.10.2023 16:51:00 0

İlginizi Çekebilir

1

Hatay'da polis, İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu

2

Kozan'da 9 şüpheli tutuklandı, 7 hükümlü cezaevine gönderildi

3

Öğretmenlik hayaline 44 yaşında kavuştu

4

Depremden sağ kurtulan öğretmenler, yaşadıkları acıyı öğrencileriyle unutuyor

5

Kahramanmaraş'ta otoyol tünelinde kaza ve yangın tatbikatı

6

Adana'da üvey oğlu tarafından vurulan kadın hayatını kaybetti

7

Adana'da akıllı tahtaların arızasını meslek lisesi öğrencileri gideriyor

8

Mersin'de itfaiye personeli yetiştirecek Ata Eğitim Merkezi açıldı

9

Mersin'de bir gencin öldürülmesiyle ilgili 6 şüpheli daha tutuklandı

10

Mersin'de KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü kutlandı