KAHRAMANRAŞ'TA TARIM SİGORTALARI (TARSİM) BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

Bilindiği üzere, Tarım Sigortaları Havuzu tarafından kapsama alınacak ürünler, riskler, bölgeler ve işletme ölçekleri itibariyle devlet tarafından sağlanacak prim desteği miktarları, her yıl Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenmektedir.

Tarım Sigortaları 2020 yılı uygulamalarının yer aldığı, Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2020 Yılında Kapsama Alınacak Riskler, Ürünler ve Bölgeler ile Prim Desteği Oranlarına İlişkin 24.12.2019 tarih ve 1902 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, 24.12.2019tarih ve 30989 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kapsamda TARSİM Malatya Bölge Müdürlüğü konu uzmanı personelleri ve İl Müdürlüğümüz personelleri ile birlikteİlimiz genelindeTARSİM 2020 yılı Uygulamalarıçiftçilerimize anlatıldı. Tarım ve hayvancılıkla ile ilgili STK ve sigorta yaptıran acente temsilcilerinin de katıldığı 11İlçemizde 11 adet eğitim toplantısı yapıldı yaklaşık 500 çiftçi katılım sağladı.

Eğitim toplantılarımıza gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı çiftçilerimize ve katkılarından ötürü TARSİM Malatya Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederiz.