Karate Federasyonu Başkanı Delihasan: "Salgın sürecinde salonları evlere taşıyarak antrenmanları sürdürdük"

Karate Federasyonu Başkanı Delihasan: "Salgın sürecinde salonları evlere taşıyarak antrenmanları sürdürdük"

HATAY (AA) - Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Baskani Esat Delihasan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgini tedbirleri kapsaminda spor salonlarindaki faaliyetlere ara verilmesiyle ilgili, "Aslinda olumsuz bir durumu olumlu bir duruma çevirdik. Salgin sürecinde salonlari evlere tasiyarak antrenmanlari sürdürdük." dedi.

Delihasan, Antakya Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün ev sahipliginde bir restoranda düzenlenen programda yaptigi konusmada, hakem ve kulüplerle istisarede bulunmak için kente geldiklerini söyledi.

Türkiye'de bütün illerde karatenin gelismesi için çalismalar yaptiklarini aktaran Delihasan, Hatay'in da bu konuda önemli iller arasinda oldugunu belirtti.

Delihasan, Kovid-19 salgini nedeniyle salonlardaki faaliyetlere ara verilmesinin, karateyi de etkinledigini dile getirerek, "Federasyon olarak hizlica internet üzerinden çesitli antrenman programlari yaptik. Il temsilcilerinin ve kulüp antrenörlerinin özverisiyle hem antrenmanlar hem de yarismalar yapildi. Aslinda olumsuz bir durumu olumlu bir duruma çevirdik. Salgin sürecinde salonlari evlere tasiyarak antrenmanlari sürdürdük." ifadelerini kullandi.

Türkiye'nin karatede dünyada önemli bir yerde bulunduguna isaret eden Delihasan, olimpiyat oyunlarinda madalya kazanmayi hedeflediklerini bildirdi.


Haber Kaynak : aa